Fakti.bg | 19.01.2022 22:00:29 | 106

Два гола отвъд добавеното време донесоха 3 точки на Тотнъм срещу „лисиците“

Тотнъм Хотспър постигна една от най-драматичните победи в историята си в гостуването на Лестър Сити, за да навакса един от отложените си мачове от есента.

Патсон Дака и Джеймс Мадисън на два пъти дадоха аванс на „лисиците“ в срещата, докато Хари Кейн вкара един от редките си голове през сезона, за да остави тима си в срещата.

Стивън Бергвайн се превърна в неочаквания герой за „шпорите“, след като влезе от резервната скамейка в 79'. Той дори получи жълт картон в четвъртата от добавените пет минути продължение на мача, но няколко секунди отвъд въпросните 300 той се разписа за 2:2. Положението остави известни въпросителни, защото Мат Дохърти сякаш игра с ръце, когато спря изчистената топка от Чаглар Суюнджу с гърдите си. Силата на удара рикошира на няколко пъти из крайниците на играча, но това не бе проблем за съдийската бригада, която зачете попадението. Играта бе подновена и „лисиците“ тръгнаха да печелят срещата, но Мадисън сгреши пас в центъра, а след това светкавично Хойберг прати топката към Кейн, а капитанът на „лондончани“ се пусна с перфектен пас към навлизащия на скорост Бергвайн. Той след това нямаше проблем да преодолее Каспер Шмайхел и прати кълбото в страничната греда и в мрежата в последствие.

Тотнъм така се доближи на точка от четвъртия в класирането Арсенал, а в същото време тимът на Антонио Конте има цели 3 мача в резерв, за да се опита да се намърда сред местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Отборът на Брендън Роджърс междувременно ще трябва да се задоволи с мястото си в средата на таблицата, че дори и с отрицателна голова разлика от 33:36 след 19 изиграни срещи.