Fakti.bg | 19.04.2022 21:15:34 | 243

Ливърпул унизи най-жалкия Манчестър Юнайтед, който сме виждали от изминалите 5 години насам

Ливърпул унизи, както с играта си, така и с резултата, Манчестър Юнайтед в отдавна изгубилото своя блясък дерби на английския футбол. „Мърсисайдци“ триумфираха с 4:0, като спокойно разликата можеше да е много по-голяма, ако играчите на Юрген Клоп не бяха проявили известна симпатия към своите опоненти.

Луис Диас откри резултата още в 5' след поредна жалка проява на Хари Магуайър, който с всеки изминал мач започва да прилича на защитник от нивото на Чемпиъншип, а не като капитан на „червените дяволи“.

Мохамед Салах след това добави два гола, като първият му бе особено красив, благодарение на страхотната асистенция на Садио Мане.

???????????????????????????? ???????????? ???????????????????? ???????????????????????? ✊#LIVMUN pic.twitter.com/QFVIpRB5xm

— Liverpool FC (@LFC) April 19, 2022

Сенегалецът на свой ред добави един гол в средата на втората част, за да ознаменува въодушевената си игра с още един гол на сметката си.

Гостите стигнаха до един-единствен точен удар в целия мач едва през втората част, а през цялото първо полувреме не стигнаха до нито едно положение пред вратата на Алисон Бекер.

Трите точки пратиха Ливърпул на върха в класирането на Висшата лига, макар и с мач повече от Манчестър Сити, докато Манчестър Юнайтед вече може само да мечтае за класиране в топ 4, колкото и неубедителни да са конкурентите Тотнъм и Арсенал в същата тази надпревара.

За финал е редно да отбележим уважението, което домакинските запалянковци демонстрираха към Кристияно Роналдо. „Анфийлд“ аплодира португалеца в средата на първото полувреме. Той не взе участие в тази среща, за да получи възможност да скърби за смъртта на единия от близнаците си. Припомняме, че ден по-рано той сам съобщи в социалните мрежи, че детето не е оцеляло при раждането.