Fakti.bg | 23.04.2022 13:33:55 | 209

Арсенал нанесе тежък удар по Ман Юнайтед (ВИДЕО)

Арсенал постигна изключително ценна победа срещу Манчестър Юнайтед с 3:1 в мач от 34-ия кръг от Висшата лига. Успехът на „артилеристите“ направи така, че на практика „червените дяволи“ са аут от битката за Топ 4, макар все още да има теоретичен шанс за пласирането на отбора в първото каре от таблицата.

Лондончани, от своя страна, затвърди четвъртата си позиция, но до края на сезона битката с градския съперник – Тотнъм Хотспър, за място в групите на Шампионска лига ще бъде ожесточена.

Гостите от Манчестър пък регистрираха второ поражение в шампионата през седмицата, като преди броени дни загуби с 0:4 от историческия си враг Ливърпул, докато в събота преклони глава пред хората на Микел Артета. Ман Юнайтед остава 6-и с 54 точки, а Арсенал е четвърти с 60 пункта, но и мач пасив спрямо „червените дяволи“.

Двубоят започна перфектно за домакините, които още в третата минута поведоха в резултата. Далот и Варан доказаха, че за пореден път хаосът в защитата на Юнайтед бе пълен. Двамата не успяха да изчистят едно центриране и топката стигна до Сака, който стреля силно към далечния ъгъл. Де Хеа изби с една ръка, но Нуно Тавараш просто подложи крак и прати кълбото в опразнения ъгъл.

В седмата минута публиката на „Емиратс“, подобно на тази на „Анфийлд“ преди няколко дни, се изправи на крака и с аплодисменти подкрепи Кристиано Роналдо заради трагедията, която семейството му преживя в началото на седмицата.

В 11-ата минута Рамсдейл направи груба грешка и с крак подаде топката на Бруно Фернандеш, който стреля от границата на наказателното поле, но топката се отклони в Габриел и излезе в корнер. Така гостите пропуснаха златен шанс да изравнят резултата. В 15-ата минута Еланга се озова зад Тавареш. Роналдо го изведе, след което младежът нахлу в наказателното поле. Рамсдейл обаче излезе напред и изби от крака на крилото. Еланга поиска дузпа, но такава не бе отсъдена. ВАР потвърди решението на рефера.

Гостите поискаха отново 11-метров наказателен удар в 22-рата минута, когато топката срещна ръката на Соареш след опит за подаване на Санчо. Португалецът обаче падаше в ситуацията, в която докосна топката с ръка. И тук нямаше реакция от Крейг Поусън и неговия екип. Само минута след това страхотен изстрел на Далот срещна напречната греда.

В 26-ата минута Нкетия отбеляза втори гол, но той бе отменен след намесата на ВАР заради засада. Веднага след това обаче видеоаситентите прегледаха същата атака заради нарушение на Телеш срещу Сака в наказателното поле. Бразилецът блъсна своя съперник в гръб, без да има шанс да играе с топката. Поусън бе извикан на прегледа ситуацията на монитора, което означаваше едно – дузпа в полза на Арсенал. Букайо Сака бе точен от бялата точка за 2:0.

Само две минути след това Кристиано Роналдо се измъкна между двата бранители на Арсенал и засече отблизо много добро центриране на Матич. Това бе гол №100 за португалеца в Премиър лийг.

Атаките към двете врати продължиха до почивката, но след няколко добри намеси на Рамсдейл и Де Хеа резултатът остана непроменен.

В 55-ата минута Крейг Поусън отсъди дузпа и в полза на Манчестър Юнайтед. Неманя Матич засече с глава центриране от корнер, а топката срещна ръката на Тавареш, която бе в неестествена позиция. Изненадващо не Роналдо, а Бруно Фернандеш се нагърби с изпълнението. Ударът на халфа, който днес бе и с капитанската лента, обаче срещна гредата.

Пет минути след това за трети път топката срещна гредата на вратата на Рамсдейл. Това се случи след нов силен изстрел на Далот, след който стражът на Арсенал изби с една ръка, а след това кълбото рикошира и в страничния стълб.

В 70-ата минута Гранит Джака приближи Арсенал до победата с трети гол след страхотен изстрел на швейцареца от около 25 метра.