Fakti.bg | 28.04.2022 21:07:08 | 150

Челси изпусна пълния комплект точки на "Олд Трафорд"

Нападателят Кристиано Роналдо за сетен път спаси от поражение Манчестър Юнайтед. Големият №7 отбеляза срещу Челси, а срещата на "Олд Трафорд" завърши 1:1 след пълна доминация за лондончани в хода на мача. Маркос Алонсо материализира предимството за гостите, но секунди по-късно Роналдо изравни. Кристиано реализира последните пет попадения на "червените дяволи" и осем от последните девет гола на Юнайтед.

Равенството още повече намали шансовете на тима на Ралф Рангник да се добере до четвъртото място. Манчестър Юнайтед изостава на пет точки от четвъртия Арсенал, но е изиграл два мача повече.

Челси започна по-умело срещата при своята визита, като гостите от столицата владееха повече топката в началните минути от срещата. В петата Маунт комбинира с Рийс Джеймс, който шутира от дистанция, но Де Хеа боксира далеч от своята врата. В последвалата минута пък Тимо Вернер получи подаване по земя от Джеймс, а той елиминира опеката на Линдельоф и стреля, но право в ръцете на испанския страж на "червените дяволи".

В 11-ата минута се видя за пореден път изключително лошо подредената отбрана на Юнайтед. Рюдигер даде дълъг и фронтален пас към Тимо Вернер, а Диого Далот и Виктор Линдельоф не се разбраха, но ударът от движение на германския нападател отлетя аут. Две след това Кристиано опита акробатично изпълнение с ножичен удар, но топката изпревари Роналдо и той я прати далеч от очертанията на вратата на Челси.

Темпото в мача беше много добро, а Челси владееше доста повече топката сравнение със своя съперник и в 18-ата минута Жоржиньо намери свободния Канте, който стреля от границата на наказателното поле с лекота, но Де Хеа улови. След това си действие испанецът реагира бурно и гневно към своите съотборници, които просто изгледаха как Челси придвижваха топката, за да се стигне до тази опасност.

В 27-ата атаката на Челси набра скорост, след като Канте пое в собствената си половина. Френският халф не бе пресрещнат от никой от "червените дяволи" и изведе Кай Хавертц вдясно по атаката, ала опитът на германеца отиде встрани. Миг по-късно отново Хавертц пропусна изключителен шанс за лондончани след комбинация отново с Канте, след като МакТомини и Фернандеш бяха с лекота преодоляни, но Де Хеа отрази след слабия удар на германеца.

Девет преди края пък Хавертц бе намерен с диагонално центриране от Рийс Джеймс, но ударът на германеца с глава беше отразен от Де Хеа и Юнайтед отново извади късмет в тази ситуация. В 60-ата минута гостите материализираха превъзходството си в срещата с попадение. Тогава Рийс Джеймс центрира отдясно към Хавертц, който отигра назад за Алонсо. Испанският бранител на гостите шутира веднага с левия крак и парира Де Хеа.

Секунди по-късно Роналдо изравни резултата и вдигна трибуните на "Олд Трафорд". Ман Юнайтед открадна топката високо по терена, след като Челси не успя да я изнесе качествено, след което Матич изведе португалеца в наказателното поле на гостите и последва мощен изстрел за 1:1.

Доминацията на Челси продължи, а в 80-ата Рийс Джеймс стреля от добро разстояние с левия крак, но топката срещна десния страничен стълб на Де Хеа. В следващите минути отново английският краен бранител отправи удар, но той беше блокиран. Три преди края на мача Рюдигер получи жълт картон за задържане срещу Хуан Мата, а минута след това изрита в главата Еланга при спорна топка между двамата, ала Майк Дийн не отсъди изгонване на бранителя на гостите.