Fakti.bg | 28.04.2022 21:40:02 | 106

Лестър и Рома оставиха развръзката за реванша

Лестър и Рома изнесоха отличен двубой и завършиха 1:1 в първия полуфинал между двата тима в турнира Лига на Конференциите. По този начин нито един от двата тима не успя да вземе преднина на своята сметка, а гостите, които имаха кошмарна статистика от едва една победа в 21 гостувания на английски тимове в евротурнирите, могат да бъдат по-доволни, тъй като техният противник водеше играта в по-големи периоди. Попаденията в мача бяха дело на капитана на римляните Лоренцо Пелегрини (15’) и Джанлука Манчини (67’), който си отбеляза автогол.

Домакините наложиха сериозен натиск в първите десетина минути и на няколко пъти създадоха суматоха пред и в наказателното поле на римския тим. Впоследствие играчите на “вълците” изнесоха играта в по-предни позиции и това даде резултат още в 15-ата минута, когато хубав пробив Никола Залевски отляво доведе до отличен пас към капитана Лоренцо Пелегрини, а той преодоля Каспер Шмайхел за 1:0 в полза на гостите.

В 28-ата минута грешка в средата на терена на Тами Ейбрахам даде възможност за бързо нападение на “лисиците”, които пратиха топката в краката на Адемола Луукман в наказателното поле и единствено самопожертвователната намеса на Крис Смолинг предотврати попадение в мрежата на Руи Патрисио. Отново португалският страж трябваше да се намесва решително няколко минути след това след нов удар на Луукман след добър дрибъл на Киърнън Дюсбъри-Хол.

Играчите на Брендън Роджърс вдигнаха допълнително оборотите в последните минути на първата част и те създадоха още няколко добри положения около наказателното поле, но бранителите на Рома успяваха да се справят с опасностите.

Английският тим продължи да бъде по-активен и след началото на втората част, но Рома успяваше умело да контролира набезите на своя противник. Въпреки това Лестър продължаваше да търси активно попадението и с течение на времето да усилва своя натиск около наказателното поле на “вълците. Домакините достигнаха до изравнително попадение в 67-ата минута, когато добро разиграване даде възможност на Харви Барнс да влезе на скорост отляво в наказателното поле и да подаде успореден пас, който бе пратен в мрежата отблизо от бранителя на римляните Джанлука Манчини за 1:1.

Те достигнаха до ново много добро положение в 72-ата минута, когато отлично разиграване между Луукман и Адамс остави последния в наказателното поле, той технично залъга бранител и центрира на метър пред голлинията, но там бранител на Рома успя да изчисти в корнер. Пред играчите на Брендън Роджърс се откри нов възможност десетина минути преди края на редовното време, когато те успяха да отнемат по отличен начин малко пред наказателното поле на своите гости, но ударът на Юри Тилеманс бе отразен от Руи Патрисио.

Играчите на гостите отговориха с прекрасна самостоятелна изява на Тами Ейбрахам, който първо овладя отлично топката, напредна много добре и навлезе в наказателното поле, а там с пета подаде към Сержио Оливейра, но ударът му бе отразен от Каспър Шмайхел. Няколко минути преди края на двубоя Келеши Ихеаначо удари неволно с ръка в лицето на Крис Смолинг, което пък предизвика бурна реакция на Жозе Моуриньо, който очевидно искаше червен картон за нападателя.

По този начин нито един от двата тима не успя да вземе преднина на своята сметка и всичко ще се решава в реванша на “Олимпико” през следващата седмица.