Fakti.bg | 07.05.2022 16:03:04 | 201

Унион заплете интригата за четвъртото място кръг преди края след разгром над Фрайбург (ВИДЕО)

Отборът на Фрайбург допусна тежка загуба в домакинството си на Унион Берлин в битката участие в Шампионска лига. Днес тимът на Кристиан Щрайх отстъпи с 1:4 в двубой от предпоследния 33-и кръг на германската Бундеслига.

Още след края на първото полувреме домакините губеха с три попадения. Гриша Прьомел откри за 11-ата, Кристофер Тримел удвои в 30-ата, а Шералдо Бекер направи резултата класически в 41-ата минута. Фрайбруг върна един гол в 59-ата чрез Лукас Хьолер, но Андрас Шафер сложи точка на спора в 89-ата минута.

Столичани откриха резултата в 11-ата минута, когато една рикоширала топка попадна в краката на Гриша Прьомел и той я прати в опразнената мрежа за 0:1. Домакините не просто опитаха, но и върнаха попадението само две минути по-късно чрез Лукас Хьолер, но голът бе отменен след намеса на системата ВАР поради игра с ръка.

Унион отбеляза второ попадение след половин час игра, когато центриране в наказателното поле бе отлично засечено от Кристофър Тримел за 0:2.

Играчите на Урс Фишер направиха положението на домакините трагично пет минути преди края на първата част, когато великолепна комбинация между Тайуо Ауоний и Шералдо Бекер даде възможност на последния да напредне отлично по дясното крило, да навлезе в наказателното поле и там да преодолее Марк Флекен за трети път в срещата.

Домакините започнаха много активно втората част и в рамките на пет минути пропуснаха два отлични шанса да намалят изоставането си. Вторият бе изключително сериозен, след като центриране отляво бе засечено на по-малко от метър от голлинията на Андреас Луте от Хьолер, но той все пак съумя да прати топката над горната греда на вратата.

Именно централният нападател все пак успя да прати топката в мрежата в 59-ата минута, но радостта му трая твърде кратко, тъй като попадението бе отменено поради засада. Впоследствие се наложи няколко минутно прекъсване, за да бъде взето решение за правилността на това решение, което се оказа грешно и попадението все пак бе признато - 1:3.

Минута пред края на срещата Андреас Шафер увенча прекрасни индивидуални действия с попадение за 1:4 пред погледа на сащисаната защита на домакините.

По този начин Фрайбург продължава да заема четвъртата позиция с 55 точки, но вече след 33 мача, а точно зад тях на 5-ото е РБ Лайпциг с 54 точки, но и мач по-малко. Само една позиция по-надолу е Унион, който също има 54 точки кръг преди края.