Fakti.bg | 07.05.2022 16:21:56 | 86

Уулвърхемптън шокира тима на Челси в последната секунда (ВИДЕО)

Уулвърхемптън шокира тима на Челси, успявайки да отмъкне късна точка на "Стамфорд Бридж" (2:2) в двубой от 36-тия кръг на Висшата лига. Голове на Тимо Вернер и Рубел Лофтъс-Чийк бяха отменени през първата част. Ромелу Лукаку успя да накаже на "вълците" с два гола за две минути в началото на второто полувреме. Тринкао отбеляза почетен гол в 79-а минута. Конър Коуди отбеляза в последната секунда на мача.

Домакините започнаха да владеят и разиграват топката от първата минута и в 9-та стигнаха до първи шанс. Тимо Вернер бе намерен от Ковачич, като след това си намери пространство за изстрел, но Жозе Са се намеси с вещина и спаси.

В 16-а минута гостите се отчетоха с неточен удар на Ромейн Саис с глава след ъглов удар. Темпото постепенно се изравни и последваха няколко блокирани изстрели.

В 34-а минута Тимо Вернер прати топката във вратата на Жозе Са, но реферът отмени попадението заради нарушение на германеца. Четири минути след това и попадения на Лофтън-Чийк беше отменено заради засада на Ромелу Лукаку.

В последната минута на частта Дендонкер пропусна на празна врата, след като Менди беше отразил удар на Педро Нето. В добавеното време Лукаку и Аит-Нури също се отчетоха с по един пропуск в едно полувреме, което се динамизира към самия край.

В 56-а минута, все пак, Челси стигна до своя пробив. След намеса на ВАР беше отсъдена дузпа, а белгиецът успя да реализира хладнокръвно за 1:0.

Около 120 секунди след първото попадение дойде и второто. Отново Лукаку се оказа героят за своя тим, след като се възползва от подаване на Кристиан Пулишич за 2:0.

Единадесет минути преди края на мача гостите върнаха интригата. След нова бърза контраатака Тринкао намери място за удар от границата на наказателното поле и порази мрежата на Менди за 2:1.

В тези минути гостите ставаха все по-добри и с буквално последното изпълнение в мача шокираха Челси. Конър Коуди успя да отмъкне точка за тима си след голямо разбъркване в наказателното поле на лондончани и прецизен завършващ удар.