Fakti.bg | 07.05.2022 20:45:02 | 135

Тотнъм спря победния ход на Ливърпул и си тръгна с точка от "Анфийлд" (ВИДЕО)

Тотнъм спря победния ход на Ливърпул и си тръгна с точка от "Анфийлд", като срещата завърши 1:1. Хюн-Мин Сон откри резултата в 56-ата минута, а Луис Диас изравни в 74-ата минута.

Мърсисайдци се изкачиха на върха на класирането, въпреки равенството, но Манчестър Сити има възможност да увеличи аванса си на върха утре, когато приема Нюкасъл. Със спечелената точка Тотнъм се доближи на точка от четвъртия Арсенал, който утре се изправя срещу Лийдс.

Още в първата минута гостите бяха поставени под напрежение. След няколко подавания около наказателното поле Мане не успя да отправи удар. Първият точен удар бе отправен именно от сенегалеца в третата минута. Отборът на Клоп се настани в полето на съперника и Тотнъм почти не играеше с топката.

При първите си опити за атака "шпорите" показаха колко опасни могат да бъдат. В осмата минута Алисон изби остро центриране, топката отиде в Бентанкур, който стреля слабо и не затрудни вратаря. Малко по-късно великолепно подаване на Кулушевски даде начало на атака. Топката стигна до Кейн, но отлична намеса на Хендерсън не му позволи да стреля.

Ливърпул е в серия от шест поредни победи и продължава битката на всички фронтове. Мърсисайдци продължават да се надяват на грешка на Манчестър Сити, но за тази цел нямат право на собствени грешки. Тотнъм изостава на две точки от Арсенал в битката за четвъртото място. Последният мач между двата отбора завърши 2:2, но преди това "червените" записаха серия от седем поредни победи.

Мърсисайдци имаха огромно предимство по отношение владеенето на топката, но тимът на Конте успяваше да не допуска сериозни ситуации пред вратата си. Защитниците на "шпорите" обаче сами щяха да си създадат проблеми. В 28-ата минута удар с глава на Сесеньон за малко да поднесе топката на Салах, но Лорис успя да се намеси в последния момент.

Най-добрата ситуация за Ливърпул през първото полувреме се оказа ъглов удар, изпълнен от Анди Робъртсън. Ван Дайк засече топката с глава и тя се удари в гредата. За втори път от началото на срещата бранителят бе оставен да стреля от подобна позиция, като при първия той не успя да насочи топката към вратата. В 42-ата минута Диас проби, направи двойно с Мане и стреля ниско, а Лорис направи добро спасяване.

На фона на превъзходството на домакините Тотнъм можеше изненадващо да поведе малко преди почивката. След бърза атака Хьойберг получи топката и имаше пространство за изстрел. Датчанинът стреля отлично, а топката се удари в дясната греда на Алисон.

След почивката Ливърпул продължи да натиска, но срещаше сериозна съпротива. В 49-ата минута Тиаго намери Хендерсън в наказателното поле, а капитанът на "червените" не успя да намери съотборник пред вратата.

Тотнъм постепенно започна да се чувства по-комфортно на "Анфийлд" и в 56-ата минута поведе. Лорис изпрати топката към Емерсон в центъра на терена. Бранителят отправи дълго подаване към Кейн, който овладя топката, напредна и намери включилия се Сесеньон, който път насочи кълбото към Сон пред опразнената врата и южнокореецът я отправи към мрежата.

Малко по-късно ситуацията се повтори и Сесеньон се озова в наказателното поле с топката и опита да намери Сон, но подаването бе прекалено силно и топката се удари в нападателя и излезе в аут. Клоп видя, че трябва да промени нещо и пусна в игра Диого Жота. Португалецът замени Хендерсън и схемата на Ливърпул стана още по-офанзивна.

Не се виждаше как мърсисайдци ще пробият защитната стена на съперника. В 73-ата минута Салах се освободи за удар от добра позиция, но блестяща намеса на Бен Дейвис блокира изстрела. Секунди по-късно домакините изравниха. Луис Диас намери пространство за удар, топката се отклони в Бентанкур и не остави шансове на Лорис.