Fakti.bg | 08.05.2022 20:54:59 | 104

ПСЖ с трето поредно равенство, Троа стигна до равенството след два гола пасив

Пари Сен Жермен не успя да победи гостуващия Троа в мач от 36-ия кръг на Лига 1. Двубоят във френската столица завърши 2:2, като това беше трето поредно равенство за шампионите. Те поведоха набързо с попадения на Маркиньос и Неймар (от дузпа) до 25-ата минута, но Троа не се предаде и стигна до точката с голове на Ике Угбо (30') и Флориан Тардю (49'), който също се разписа от бялата точка.

След равенствата срещу Ланс и Страсбург феновете на ПСЖ очакваха победа срещи 15-ия в класирането Троа. Част от публиката на "Парк де Пренс" освирка Маурисио Почетино при обявяването на стартовите състави, но всички футболисти получиха аплодисменти. Аржентинецът заложи на изключително офанзивна единайсеторка, в която зад Килиан Мбапе действаха Неймар, Лионел Меси и Анхел Ди Мария.

Още в 4-ата минута Ерик Палмър-Браун пропусна да накаже грешка на защитата на домакините. ПСЖ отговори с фалцов удар на Ди Мария, спасен от Мулен. В 6-ата минута аржентинският национал центрира и оставеният непокрит Маркиньос откри резултата. Домакините обаче продължиха да са доста разсеяни и в 11-ата минута изпуснаха Рено Рипар, но неговият шут беше блокиран.

В средата на полувремето Палмър-Браун повали в наказателното поле Мбапе и ПСЖ получи дузпа, която Неймар реализира. Троа обаче намали в 30-ата минута, когато Ике Угбо отне топката от Нуно Мендеш и преодоля Кейлор Навас. Малко след гола Меси пропусна да завърши с точен удар хубава атака на домакините, а в 37-ата минута попадение на Неймар беше отменено заради засада.

Втората част започна с дузпа за Троа. Нарушението извърши Преснел Кимпембе срещу Рипар. Флориан Тардю не сбърка от бялата точка - 2:2. Последва мощен натиск на ПСЖ и още един отменен гол на Неймар. В 60-ата минута Меси стреля на сантиметри от гредата, а в 73-ата гостите бяха близо до пълен обрат, но Куаме не прояви хладнокръвие.

Почетино освежи халфовата линия с включването на Идриса Гей и Жоржиньо Вайналдум. В 84-ата минута Маркиньос почти повтори изпълнението си за първия гол, при това отново след центриране на Ди Мария, но този път топката излезе в аут. След това Мулен парира силен шут на Мбапе,а последният шанс се откри пред Меси в добавеното време, но той уцели гредата.