Fakti.bg | 11.05.2022 21:43:14 | 159

Две дузпи помогнаха Интер, за да спечели Купата на Италия в драма с продължения срещу Ювентус

Ювентус и Интер завършиха наравно - 2:2, в редовното време, но в продълженията „нерадзурите“ стигнаха до успех във финала за Купата на Италия, като така добавиха осмия трофей от турнира в историята си.

Николо Барела вкара страхотно попадение от дистанция още в 7', но почти веднага след почивката Алекс Сандро и Душан Влахович преобърнаха резултата в полза на „старата госпожа“.

Хакан Чалханоглу прати срещата в продължения в 80', когато Лаутаро Мартинез бе фаулиран в наказателното поле. Повторенията може и да не ни убедиха дали Джорджо Киелини или Матайс Де Лихт извършиха нарушението, но е факт, че такова имаше, а турчинът бе безкомпромисен.

???? | MADE IT

We did it! Inter win the Coppa Italia! ????⚫????#MadeIt #CoppaItaliaFrecciarossa #FORZAINTER pic.twitter.com/0jfOfhcTSh

— Inter ???????????? (@Inter_en) May 11, 2022

В първите 15 минути след това Купата бе решена с нови два гола във вратата на Матиа Перин от Иван Перишич. Първият отново бе от дузпа, като отново Де Лихт бе замесен в ситуацията, а хърватинът застана зад бялата точка, защото Чалханоглу вече бе отстъпил мястото си на Артуро Видал. Перишич приключи спора с два мощни неспасяеми удара и везните окончателно се наклониха в посоката на Интер.

Масимилиано Алегри междувременно бе изгонен за конфликт край тъча и то при положение, че имаше жълт картон от редовното време.

„Змията“ стигна до трофея след поредни победи срещу Емполи, Рома и Милан, докато „старата госпожа“ по-рано се справи със Сампдория, Сасуоло и Фиорентина.

FT | ⌛️ | Full-time at the Olimpico. Congratulations to Inter.#JuveInter #CoppaItaliaFrecciarossa #ForzaJuve pic.twitter.com/Ig00qEJPfT