Fakti.bg | 13.06.2022 16:19:43 | 89

Обрат за Гришо срещу най-добрия британец в Лондон

Григор Димитров постигна впечатляващ обрат срещу Камерън Нори на турнира на трева в Лондон ATP Cinch от сериите 500 с 2:1 сета.

Българинът загуби първия сет в тайбрека с 2:7, като бе пробит на три пъти и логично отстъпи с 6:7.

Във втората част Гришо бе преобразен и реализира два пробива, като дори поведе с 5:0, за да затвори при 6:1 след 25 минути игра.

Третият сет отново се върна към оспорваното русло. Ключовият момент бе при 2:2, когато Нори сервираше. Той спаси 2 брейкпойнта, но при третия официално бе пробит. Димитров едва не приключи мача в деветия гейм, но британецът спаси мачбойнта при свое подаване. Неизбежното обаче се случи и Григор Димитров приключи срещата с 6:4.

Българинът така се класира за 1/8-финалите, където очаква победителят от срещата между Пол Джъб и Ботик ван де Зандсхулп. те играят в сутрешната сесия във вторник.

A message from Grigor ????@GrigorDimitrov | @QueensTennis | #CinchChampionship pic.twitter.com/ykoopFG9gr