Fakti.bg | 08.01.2023 18:32:41 | 355

Манчестър Сити разгроми Челси и го изхвърли от ФА къп (ВИДЕО)

Манчестър Сити изхвърли Челси от турнира за Купата на Англия след безпроблемна победа с 4:0. Лондончани бяха надиграни напълно и по никакъв начин не успяха да затруднят домакините.

В следващия кръг на турнира "гражданите" най-вероятно ще се изправят срещу Арсенал, който обаче утре трябва да елиминира Оксфорд Юнайтед.

Три от головете паднаха преди почивката. Рияд Марез (23) откри с фантастично изпълнение на пряк свободен удар, Хулиан Алварес (30) удвои от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хаверц. Фил Фодън (38) оформи крайния резултат, завършвайки перфектна атака на "гражданите". Рияд Марез оформи крайния резултат с втория си гол в мача пет минути преди края. Той се разписа от дузпа, която бе изработена от Фил Фодън.

Двубоят започна с минута аплодисменти в памет на Джанлука Виали, който напусна този свят преди няколко дни. Италианецът е част от историята на Челси като играч, и като треньор. Двата отбора влязоха предпазливо в мача и едва в 10-ата минута зрителите видяха първата опасност и тя бе пред вратата на гостите. Рияд Марез проби отдясно и пусна топката по земя, но вратарят Кепа Арисабалага пресече центрирането. Постепенно "гражданите" наложиха превъзходство и се настаниха в половината на съперника. В 17-ата минута Серхио Гомес шутира от границата на наказателното поле, но ударът му беше блокиран от бранител на Челси. Две минути след това Коул Палмър шутира встрани от лявата греда на гостите. Логично Манчестър Сити бе отборът, който първи стигна до гол. Вкара го Рияд Марез в 23-ата минута с магическо изпълнение на пряк свободен удар. Алжирският национал прати топката в горния ляв ъгъл на Кепа за 1:0.

Точно след половин час игра домакините поведоха с 2:0. Този път точен бе Хулиан Алварес, който се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Кай Хаверц след проверка с ВАР.

Страхотна атака в 38-ата минута доведе до ново попадение във вратата на Челси. Кайл Уокър получи топката от Рияд Марез и продължи към Фил Фодън, който отблизо нямаше как да сгреши - 3:0.

На почивката мениджърът на Челси - Греъм Потър направи две промени в състава си - на терена се появиха дебютантът Давид Фофана и Денис Закария. Двамата замениха Кай Хаверц и Матео Ковачич.

В 55-ата минута лондончани отправиха първия си удар към вратата на домакините. Мейсън Маунт шутира към диагонала, но след рикошет в крака на Гомес топката стана лесна за вратаря Щефан Ортега. Малко преди да изтекъл час игра, Гуардиола пусна в игра Калвин Филипс и Жоао Кансело вместо Серхио Гомес и Родри.

Смените по никакъв начин не донесоха промяна в играта, която в голяма степен бе "приспана" от домакините. Въпреки това в 73-ата минута Рияд Марез можеше да се разпише за втори път, но техничният му едар мина покрай десния стълб на стража на Челси.

Марез все пак отбеляза второ попадение пет минути преди края на редовното време. Фил Фодън бе съборен в наказателното поле на Челси и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Марез и с майсторски удар под гредата фиксира крайното 4:0.