Fakti.bg | 24.01.2023 21:45:47 | 72

Милан отнесе тежък пердах от Лацио на „Стадио Олимпико“

Лацио разгроми Милан с внушителното 4:0 в дербито от 19 кръг на Серия А през седмицата, с което заплете интригата в топ 4, но също така предреши шампионската титла на Наполи.

Сергей Милинкович-Савич и Матия Дзакани вкараха головете за „римските орли“ през първата част, а след почивката Луис Алберто бе точен от дузпа, а Фелипе Андерсон оформи крайния резултат.

— S.S.Lazio (@OfficialSSLazio) January 24, 2023

Междувременно „росонерите“ дадоха свидна жертва в лицето на Фикайо Томори, който се контузи в средата на първото полувреме и на негово място принудително влезе Симон Кяер, който просто не е същият футболист след онази тежка контузия отпреди година.

Шампионите изглежда са готови рано-рано да сдадат „Скудетото“ с оглед факта, че вече са в серия от 3 поредни мача без успех и така дистанцията от „партенопеите“ е удивителните 12 точки след първата половина от кампанията.