Cross.bg | 27.09.2024 08:57:00 | 26

Отборът на Елаците-Мед завоюва второто място на спартакиадата на ФНСМ-КНСБ

В периода между 17-21 септември 2024 г. в град Обзор се проведе петото издание на Откритата спартакиада на индустриалните работници в България. Тя се организира ежегодно от Федерацията на независимите синдикати на миньорите, Националната синдикална федерация „Метал - електро", Националната федерация на труда „Химия и индустрия" и Българската работническа федерация „Спорт и здраве", с подкрепата на Министерството на младежта и спорта. От страна на членовете на синдикалната организация на ФНСМ-КНСБ при Елаците-Мед в спортните игри участваха 60 служители. Те се включиха в надпреварата за медали, като взеха участие и в 9-те вида спорт: мини футбол, плажен волейбол, тенис на маса, шахмат, теглене на въже, дартс, петанк, спортна табла и щафета "Бързи заедно". В комплексното класиране, отборът на Елаците-Мед зае второто място с 60 броя точки, след много оспорвани отборни и индивидуални състезания. Синдикалистите от компанията успяха да завоюват общо 15 медала, от които 4 златни, 5 сребърни и 6 бронзови. Наградите на победителите бяха връчени от вицепрезидента на КНСБ Огнян Атанасов и председателите на федерациите. „След много емоции, хъс и състезателен дух, отново запазихме мястото си в челната тройка. Надявам се, че това ще мотивира още повече нашите състезатели и съм сигурен, че за следващото издание ще направим всичко възможно да бъдем на най-високото стъпало, както направихме през 2022 г