
Втора употреба или втори шанс?

Отношението ни към дрехите и стоките втора употреба обикновено зависи поне от два фактора: финансов и философията ни за устойчив начин на живот. През последните години темата за ежедневие, в което се заобикаляме от вещи втора ръка не се дискутира, тя просто се практикува.
За много хора е въпрос на индивидуалност да носят дрехи и аксесоари от световни марки, които закупуват на относително прилични цени, но и които им носят повече комфорт, а тъканите им имат дълъг живот. Други са категорични, че не биха ползвали лично чужди дрехи и вещи.
Въпрос на личен избор и светоусещане, а може би и въпрос на култивиране на мисълта, че можем да бъдем полезни на околната среда, давайки втори шанс на различни материални вещи.
Отношението ни по тези въпроси, склонни ли сме да даваме пари за употребявани вещи, в какво се измерва интереса към стоките в подобни магазини, кое в живота ни е не бива да е втора ръка - на всички тези въпроси отговаря Олга Клисурова. Тя е собственик на магазин за дрехи и вещи втора употреба, в който организира тематични занимания за деца и възрастни, свързани с екология и рециклиране.
"Исках да създам място, което не е просто търговски обект, а център за хора с житейска философия, близка до моята - да опазваме природната среда, да мислим дългосрочно за това. Вярвам, че еко културата се създава от ранна детска възраст, затова започнах да организирам творчески ателиета с децата, защото е важно какво съзнание моделираме чрез личния пример" - обясни Олга Клисурова.
Подробности чуйте в прикачения звуков файл.
Прочети цялата публикация