Отново балони от Беларус навлязоха в Литва, затвориха летищата във Вилнюс и Каунас

Литва затвори в петък вечер летищата в столицата Вилнюс и във втория по големина град Каунас, след като метеорологични балони от Беларус навлязоха във въздушното пространство на страната, предаде "Ройтерс", цитирана от БТА и NOVA.
Министерството на транспорта съобщи, че това е третият случай през октомври, при който литовски летища спират работа заради нарушения на въздушното пространство откъм територията на Минск.
През последните месеци европейската авиация, включително летищата в Копенхаген, Мюнхен и в региона на Балтийско море, многократно беше подлагана на смущения заради дронове и други неидентифицирани обекти.
По данни на литовското Транспортно министерство и Националния център за управление на кризи двете летища са затворени до 22:00 ч. местно време (19:00 ч. по Гринуич), след като на радарите са били засечени „десетки балони“.
По-рано този месец летището във Вилнюс на два пъти беше временно затворено заради балони, излетели от Беларус и превозващи контрабандни цигари. Министър-председателката на Литва Инга Ругиниене предупреди, че страната ще затвори граничните пунктове с Беларус, ако подобни инциденти се повторят.
Прочети цялата публикация



Въздушна опасност! Литва отново затвори летищата във Вилнюс и Каунас заради балони, навлезли от Беларус
"Хибридната война" на Путин поставя на изпитание отбраната на небето на Европа
Литва затвори границата си с Беларус заради балони с контрабандни цигари
Затвориха отново летището във Вилнюс
Вилнюс ще затваря границата си с Беларус, близо 150 полета имаха проблеми заради балоните над международното летище
Украински дрон уцели автобус край Брянск, уби шофьора и рани петима. Удар на ВСУ погуби двама в 9-етежна сграда в Донецк
Литва затвори летищата във Вилнюс и Каунас заради балони, навлезли от Беларус
Основните летища в Литва затвориха заради порой от балони
Ракетната система „Орешник“ ще бъде поставена на бойно дежурство в Беларус до няколко седмици
Затвориха отново летището във Вилнюс заради балони с хелий
Фолк певицата Цветелина издаде нова стихосбирка (ВИДЕО)
Криптопазарът загуби $140 млрд капитализация само за пет часа
Докато ЕС отчита ръст на фалитите, в България те намаляват с 8,5%
Москва: Русия е готова за нова среща Путин–Тръмп в Будапеща при добра подготовка
Най-много харчим за храна, жилище и данъци
Ръст от 3,2% на БВП през третото тримесечие
Асен Василев за Румен Спецов: Това е доста лоша шега, не отговаря на изискванията
Националната библиотека към депутатите: Презираме ви!
България ще преговаря със САЩ за разсрочване на плащането за изтребителите F-16