Vsekiden | 23.08.2015 06:10:01 | 153

Страхотна Ивет Лалова стигна 1/2-финал на 100 м

Инна Ефтимова отпадна с време 11.50 секундиИвет Лалова се класира за полуфиналните бягания в спринта на 100 метра на световното първенство по лека атлетика в Пекин. Българката завърши на второ място в 3-та серия с време 11.09 секунди. За нея това бе най-доброто постижение за 2015 година. В серията на Ивет най-бърза беше Мишел-Лий Ахие, а третото място за следващата фаза зае Муриел Ахуре. За съжаление Инна Ефтимова отпадна, след като в първата група даде шесто време - 11.50 секунди. Най-бърза в пресявките бе Тори Боуи от САЩ с 10.88 секунди. Безславно приключи участието на третия българин в сутрешната сесия. Националният рекордьор в тласкането на гюле Георги Иванов записа нов провал в кариерата си, след три фала в квалификацията на дисциплината. Единственият шампион, който стана известен в сутрешната сесия на втория състезателен ден в Пекин бе испанецът Мигел Анхел Лопес. Той спечели спортното ходене на 20 km с време 1:19:14.