Георги Харизанов: Има дефицит на лидерство в опозицията

Има една обърната хипотеза у нас от известно време - властта да плаши с избори, а опозицията да се дърпа. Сега тя е обърната и по отношение на кандидатурите за президент. Би трябвало опозицията да е готова много по-рано, да отвори кампания и да тръгне срещу управляващите. Тук ГЕРБ биха могли да обявят своята кандидатура във всеки момент, но не искат, опозицията иска, но не може, каза Георги Харизанов от Института за дясна политика в предаването "12+3".
Той смята, че се е обърнал още един тренд - че властта изхабява.
Всички проблеми в другите партии се дължат на дефицит на лидерство. Какъв е смисълът човек да тества демокрацията с допитване, а после да предложи човек от районната си организация. Това е дефицит на лидерство. Ген. Румен Радев няма как да бъде обединителна фигура, смята Харизанов.
В Реформаторския блок има кандидатури, които ще бъдат блокирани от едната половина, смята Харизанов. Той даде да се разбере, че негов личен фаворит е Димо Гяуров. Според Харизанов е възможно балотажът да е между ГЕРБ и Реформаторския блок. Като част от Института за дясна политика се надявам на това, каза Георги Харизанов.
Още по темата чуйте в звуковия файл.




Иво Христов: Няма да има 100 дни толеранс, очаквам отпор на всички нива
Румен Радев: Голям е размерът на дефицита в бюджета
Как да балансираме бюджета само с 3 реформи
Министър Клисурски: Възложил съм над 60 инспекции на Държавната агенция за финансова инспекция - по различни сигнали
"Челюсти": Партиите в опозиция след победата на Радев и има ли бъдеще за БСП
Министерството на туризма има нов зам.-министър
Георги Вулджев: Много ли са ниски печалбите в търговията на дребно?
След свлачището край Пампорово обмислят изграждането на мост. Ще бъде ли отворен пътя скоро и има ли опасност от нови срутвания
Алистър Хамънд, Rezolv: ВЕИ вече не са просто централи, а активи за управление на енергия
Нови валежи и гръмотевични бури идват през уикенда
24 години Beauty Concept: „Доверието не се купува, то се заслужава с години“
Внимание шофьори! Променят организацията на движение по АМ „Струма“ в Област Кюстендил!
Си и Тръмп: в очакване на "фантастично бъдеще заедно"
Бернардо Силва иска максимално бързо да реши бъдещето си
Дейвид Бекъм стана първият британски спортист милиардер
Липсата на кадри ли бави детската болница „Св. Анастасия“?
Петър Петров от „Възраждане“ атакува строеж на фотоволтаици край село Николово
Девет задържани при акцията с имотните измами, сред тях и бивш нотариус