Благотворителен футболен турнир започва днес в Стара Загора

Над 30 отбора ще вземат участие в благотворителния футболен турнир под наслов „Футбол за приятел“, чиято основна цел е да помогне на Георги Богданов, на когото само преди дни е открито онкологично заболяване. Сумата, която Георги и неговото семейство трябва да съберат, възлиза на 200хил евро.. По този повод приятели и съотборници само за няколко дни са успели да организират мащабното мероприятие, в което активно участие е взела и Община Стара Загора и лично кметът на града Живко Тодоров. "Надаваме се, че ще успеем да помогнем финансово на нашия приятел Георги, но основната ни цел е да му покажем своята подкрепа", каза за Радио Стара Загора Николай Стоев от организаторите на проявата.
Началото на турнира ще бъде дадено днес в 17:00ч. на изкуствените игрища зад сградата на пощата със срещата между съставите на „Дринк Тим“ и „Патриоти“. Заради големия брой желаещи организаторите са избрали директната форма на елиминации. Турнирът ще приключи в неделя, когато се очаква от София да дойдат приятели и съотборници на Георги. "Надяваме се, че и старозагорският бизнес ще помогне за благородната кауза", допълни Николай Стоев.
Програма на благотворителния турнир - Първа фаза:
Петък-09.09
17.00 ч. Дринк Тим -Патриоти
18.00 ч. Ел Галактикос - Ла каса
20.00 ч.Тунджа - Форест
21.00 ч. Селесао -Еваларка
Събота-10.09
18.00ч.Гънърс-Ракета
18.00ч.Аватар-Атила
19.00ч.Зара-Флорид
19.00ч.Росна поляна-Бригада
20.00ч.Атлетик-Ботев
20.00ч.Аматьори-Верея
21.00ч.Ремиза-Спортинг
21.00 ч.Бадрид - Аугуста
Неделя-11.09
9.00ч.Траките-Астория
9:00ч.Партизан-Хановете
10:00ч.От коли въже-Ударник
10:00 ч. Железник - Ди Къмпани
Прочети цялата публикация




Днес в Стара Загора стартира държавно първенство по мини волейбол – момчета под 13 години
От днес в Стара Загора започва фестивала Нови открити сцени +
Стара Загора е домакин на първия международен турнир „Купа Петко Петков“ с над 400 юноши от 26 елитни отбора
Стара Загора е домакин на първия международен турнир „Купа Петко Петков“ с над 400 юноши от 26 елитни отбора
Лекоатлетическата писта около тренировъчния терен на стадион „Берое“ няма да бъде достъпна на 5, 6 и 7 юни в определени часови диапазони
Нов ремонт по пътя към морето: Затварят 11 км от едното платно на АМ „Тракия“ при Стара Загора
Близо 200 атлети ще се включат в лекоатлетическия турнир „Самарско знаме“ днес
Стара Загора посреща националния турнир по канадска борба „Stara Zagora Open“
Президентът на БФС - Георги Иванов празнува 50-годишен юбилей!
Стара Загора изпраща златните медалисти на финала на World Mathematics Invitational в Токио
Испания е на осминафинал на Мондиал 2026 след категоричен успех над Австрия
Испания не остави шанс на Австрия и продължава напред на Мондиала
Банско променя облика си с всеки изминал ден
Григор Димитров продължава напред на Уимбълдън след победа над Якуб Меншик
Подготвят ли Тейлър Суифт и Травис Келси сватбата си (ВИДЕО)
Лео Меси разсмива всички на летището: Неочаквана случка с аржентинския отбор
Сред седмици спекулации: Том Харди се завръща в "Земя на мафията"
Григор Димитров се класира в третия кръг на „Уимбълдън“
Вход свободен в театър „Сфумато“ дванайсет дни
Григор Димитров елиминира Меншик в драматичен мач на "Уимбълдън"