ARD: ДОСТ е партията на Ердоган в България

Върху ролята на турското малцинство в България за резултата от парламентарния вот избра да се спре обществената германска телевизия ARD във вчерашния си обзор на деня. България рядко си проправя пътя към праймтайма на телевизиите във Федералната република, още по-рядко с положителни новини. Този път причината за почти триминутния репортаж на Дарко Яковлевич от София е изострения тон между Европа и съседна Турция.
Залогът на вчерашните парламентарни избори в България бе голям, но съвсем не това е привлякло вниманието на германските колеги. Без изострянето на тона между Анкара и Берлин екип на обществената телевизия ARD едва ли щеше да пристигне в София в навечерието на вота. Още повече, че многократните обвинения на президента Ердоган към канцлера Меркел в използването на нацистки методи са заради забрана за предизборна агитация на турски министри в Германия. Нещо, на което ние в България сме свидетели от години.
В репортажа си, германската обществена телевизия разказва за появата на нова протурска партия в България, чийто лидер от години си позволява да агитира на турски език с пълното съзнание, че нарушава закона. Време е да кажем всички заедно: щастлив е онзи, който е турчин, заявява Лютви Местан на предизборен митинг на турски език в репортажа на ARD. Неговата нова формация ДОСТ остава извън парламента, но за колегите от Германия именно тази партия представлява интерес, защото е партията на Ердоган в България.
Прочети цялата публикация




Приключи любовната история на Павела Митова и Тошко Йорданов
Калоян Паргов каза истината за в. "Дума" и за бъдещето на медията
Тревогата на Турция при новите центрове на власт в света
Емил Дечев: МВР-служители изскачат в архива на Петьо Еврото
Политическа промяна в София! Световни медии за новото българско правителство на Румен Радев
Мицковски кани Радев на визита в Скопие. Пак политическа разправия в Северна Македония
Божанов: Няма да търпим ново овладяване на държавата
Ето министрите в кабинета на Прогресива България
Ето го кабинетът на "Прогресивна България"! Премиерът е Румен Радев, вижте министрите
Защо партията на Радев не подкрепи комисия за Пеевски? Говори Слави Василев
Времето утре: До обяд слънце, после облачно и дъждове
Септември Сф засили Спартак Варна към Втора лига
Възможно ли е да се доверим на изкуствения интелект по въпросите за здравето: какво показа ново проучване на Харвард
Медведев с жестока атака: Зеленски е последната надежда на Запада!
В Банско: Огнеборци обучаваха ученици за реакция в екстремни ситуации
Един билет за цяла Европа? ЕК представи мащабна реформа в железопътния транспорт
Българският Червен кръст отличи изявени общественици и доброволци по повод Международния ден на Червения кръст и Червения полумесец
Българската туристическа награда за хотелска верига пристигна на морето (Фотогалерия)
Дико Диков пое Бургас, ще разчита на опита си от МВР
МОН обяви нови технически промени на матурите за зрелостниците