Български изселници в Турция ще търсят сметка на ДОСТ заради провала на изборите

Председателят на Дружеството за култура и сътрудничество на българските турци "Бултюрк" в Истанбул Рафет Улутюрк заяви, че от организацията му ще настояват управляващите в Турция да потърсят отговорност от партия ДОСТ заради провала им на изборите в България. Призивът е поместен на страниците на органа на дружеството, вестник "Бултюрк", предава БТА.
С твърденията, че имат влияние в България и че непременно ще влязат в българския парламент, Дост излъгаха редица турски политици и институции, които директно или индиректно ги подкрепяха. Представяха се сред българските турци като "партия на Ердоган" и фактически нанесоха вреда на турския президент и на Турция като цяло. Затова трябва да се потърси най-строга отговорност от ДОСТ и нейните застъпници, а председателят й Лютви Местан трябва да подаде оставка, посочва председателят на дружеството.
Отношенията между Турция и България не бива да се напрягат заради партийни интереси, те трябва да се поддържат добри, защото това е от взаимен интерес, се казва в изявлението на председателя на "Бултюрк" в Истанбул Рафет Улутюрк.




Турция: Удобният автократ Ердоган
"Много умен ход": Зеленски обяви, че е готов за избори
Пет тежки теста чакат Левски през зимата
Как световните агенции отразиха протестите в България
Бареков: Просто и ясно е. Избори през март, които Румен Радев абсолютно убедително ще спечели
Тръмп: Войната в Украйна ще приключи, САЩ търсят мирно решение
Д-р Петър Кичашки: Не палете държавата, за да управлявате пепелта след това
Костадин Филипов: Рискът да бъдеш българин край Вардар
The Telegraph: Путин губи контрол над петролния бизнес в България
За да не се превърне българското правосъдие в Ердоганово
Фенербахче разгроми с лекота десет от Бран
Постоянните комисии в ОбС-Петрич обсъждат предложението за промяна на такса битови отпадъци
Димитър Митов отново блесна със спасена дузпа, но Абърдийн загуби от Страсбург
Манчестър Юнайтед отчете огромен дълг - сумата надхвърля 1 милиард
Българският баскетбол загуби една от най-ярките си фигури
Лудогорец - ПАОК 3:3 /репортаж/
Златни сватби в Казанлък: 70 двойки обновиха обетите си след 50 години брак
Разван Луческу с претенции след равенството с Лудогорец
Два милиона души останаха без ток заради мощна буря в Сао Пауло
Зеленски разкри подробности за най-новия вариант на мирния план