"Реквием за Ванга от Людмила Ким" с безплатна прожекция в четвъртък вечер

Руско-българският документален филм "Реквием за Ванга от Людмила Ким" ще бъде представен в четвъртък, на 18-и май от 19 часа в Руския културно-информационен център. Докторът на химическите науки Людмила Ким пристига специално за премиерата от Москва. Входът за събитието ще бъде свободен по изрично настояване на Ким, която смята, че подобни неща не бива да бъдат комерсиални. Това е и причината филмът да няма DVD тираж. Лентата е качена в интернет на български и на руски език.
Това е още един опит да се върнем назад във времето, да си спомним за онова, което Ванга е казала и завещала, но този път през погледа на една известна лечителка, обясни пред "Хоризонт" режисьорът Стилиян Иванов:
Съдейки по това, че когато снимахме филма буквално опашки от хора чакаха, за да могат да се срещнат с нея, да, тя е известна. Тогава, когато така наречената бяла медицина абдикира, когато медицината в болници и поликлиники се е превърнала в бизнес и това са молове на здравето, където хората отиват и плащат за това да бъдат здрави, без да има гаранция, разбира се, че ще им се помогне, логично е човек да се обърне и към необяснимите неща.
Хора като Людмила Ким, като Ванга и много други, съпътстват човека в хилядолетната му история, именно защото много често губим устои, губим ориентири на вярата си. И имаме нужда от външна подкрепа, за да намерим отново пътя към себе си. Людмила Ким е от хората, които помагат да върнем вярата си. Както тя казва, болестта започва тогава, когато ние се загубим, когато спрем да бъдем това, което сме, или пък правим неща, от които реално нямаме полза, но си мислим, че са добри за нас.
Покана за премиерата чуйте в звуковия файл.




Мъж загина, а 6-годишно дете е ранено при руски атаки с дронове в украинската Сумска област
МВР арестува шефа на пощата в Кърджали заради изборни заплахи. Кмет на ДПС опитал да влезе в участъка при него
Беларус и Северна Корея подписаха договор за приятелство
Дългоочакваният финал на „Мамник“ - тази вечер от 21:00 ч. по БНТ 1
Габрово отново се превръща в сцена на магията с 13-ото издание на международния фестивал „Златна котка“
Сериозни сблъсъци в четвъртфиналите на Лига Европа, вижте програмата
Апоел Тел Авив триумфира над Париж Баскет в зрелищен мач от Евролигата, игран в София
Безплатна кинопрожекция на филма „Холидей“ този четвъртък в Cinema City- Стара Загора
Изкусителката Санта Китана получи шанс от Стоян да остане в "Ергенът" (СНИМКИ+ВИДЕО)
Дуплантис подобри за 15-ти път световния рекорд на овчарски скок
Алекс Грозданов: Волейболът е спорт №2 в България
Нова участничка, но стара познайница на един от ергените разпалва огъня
Киев: Групите за противовъздушна отбрана на украински предприятия започнаха да прехващат дронове
Зеленски предлага великденско примирие с Русия
ГДБОП спипа в София лидер на международна мрежа за трафик на оръжия (снимки/видео)
Хванаха бургазлия зад волана след "коктейл" от наркотици
Липса на средства поставя под риск честванията на Ботевите дни във Враца
Концерт за оптимисти в Зала „България“