Ангел Джамбазки: Отношението на Сърбия към българското малцинство е недопустимо

Евродепутатът Ангел Джамбазки коментира в "Неделя 150" случая със задържаните наши медици в Сърбия:
Трябва да се приключи с тази двулична политика от страна на Сърбия. Тя трябва да направи своя избор. Продължава да играе играта, която е играла през последните 50 години.Стъпките на македонското правителство на Заев към България дразнят Белград.
От качеството си на евродепутат съм подготвил много въпроси, които ще задам в Европейския парламент относно поведението на Сърбия като държава, която иска да е част от ЕС.
Думата вето ще се чуе още веднъж. Можем да наложим вето на приемането на Сърбия в ЕС. Тя е признала българско национално малцинство и не може да се държи с него по този начин.
Сърбия е задължена да осигури правото на българите в Западните покрайнини да получават образование на български език. Виждал съм учебник, отпечатан в тираж от 30 бройки, подчерта Джамбазки.
Джамбазки критикува БСП за позицията срещу преименуването на Димитровград на Цариброд, както е старото име на града. Нарече я неприемлива и недопустима.
БСП се опитва да сплоти вътрешните си редици. Опитват се да замажат арогантността на представителите си, добави Джамбазки.
Критикува и ДПС:
Ясно е, че ДПС могат да бъдат на власт и с Енвер Ходжа, и с Далай Лама. ДПС е символ на политическа корупция. Присъствието на "Обединени патриоти" изхвърли ДПС оттам. Така нямат възможност да притискат избирателите си, готови са на всичко, за да се върнат. Това няма да се случи, това са мечти и блянове, каза Ангел Джамбазки.
Очевидно има политическо противоборство между президента и управляващата партия. Няма лошо в това президентът да говори по въпроси, които смята, че са важни. Няма нищо лошо и управляващите да имат своя позиция, каза още Джамбазки.
Прочети цялата публикация




The Telegraph: Путин губи контрол над петролния бизнес в България
Вучич отхвърли обвиненията на опозицията, че Белград е развалил отношенията си с Москва
15 години Лига на българските писатели в САЩ
Български и сръбски предприятия могат да получат между 100 хил. и 400 хил. евро за сътрудничество
Първият дипломат на ЕС призна: Финансирането на Украйна със замразени руски активи изглежда все по-трудно
Стефан Антонов: Стратегията за сигурност на САЩ: Тръмп срещу Европа - разделяй, купувай и командвай
"Дошло е време народът да се изправи срещу враговете си"
Лили Иванова приключи националното си турне в София с 5-минутни овации (ВИДЕО)
Опашки от тирове по границите с Турция и Сърбия, затруднения и към Гърция
„Нищо лично”: Васил Василев – Зуека за живота в Испания
ЕVN България със съвети за ефективно управление на потреблението на електроенергия през зимата
България и още 7 държави: Защитата на източната граница на Европа трябва да бъде неотложен приоритет
Включиха шести блок на АЕЦ "Козлодуй" в електроенергийната система
Конституционният съд ще разгледа делата за отнетите правомощия на президента в службите
Пазарната капитализация на криптовалутите спадна със $140 млрд само за няколко часа
Съдът отмени опита на София за повече контейнери за разделно събиране
Оставиха за постоянно в ареста Росен Стъкларя, заради когото "изгърмя" шефът на 5 РПУ
Внимание на пътя: Предстоят ремонти и ограничения по АМ „Струма“
Португалия ще се завърне в календара на Формула 1 през 2027 и 2028 г.
Оцеляла от стрелбата на плаж Бонди е критикувана за молба за дарения