БНР | 08.02.2018 07:57:19 | 195

В Пловдив започва седмото издание на Психодрама фестивал


В Пловдив днес започва седмото издание на Психодрама фестивал. Неговите организатори го наричат уникално събитие за България.Уникално, защото е отворено за широката публика, и всеки участник има възможност да избере за себе си подходящи уъркшопи и събития, в които да преживее нещо от личната си история, да се погледне от друга гледна точка, да се развълнува, да се посмее. Фестивалът продължава до 11 февруари.

В предаването „Преди всички“ психотерапевтът Инна Бранева разказа:

Психодрамата е форма за работа с хора през игра, през роли, през тялото. Думите ни изразяват ограничено, думите ни изразяват донякъде. Понякога с думите казваме това, което мислим, но можем да чувстваме много други различни неща. Психодрамата като метод позволява да се надникне по-навътре в самите нас. Психодрамата е близка до много изкуства. Тази година имаме 3 театъра, няколко арт терапевтични уъркшопа, уъркшопи, свързани с музика, уъркшопи, свързани с работа с глина и с вълна. Постарали сме се това събитие да го отворим както за психодрама, така за различните изкуства и за всеки човек, който просто е любопитен и би искал да види какво е това в крайна сметка, какво може да преживее или да се погледне от друга гледна точка или да види, че други хора преживява подобни на неговите въпроси.

По думите на Бранева най-трудно влизат в игра децата и младежите между 10 и 17 години.

Психодрамата е ценна, както и другите методи на работа, които са свързани с изкуствата, защото те наистина ни позволяват да разгърнем като ветрило различните слоеве на нашата вътрешна действителност. Психодрамата е подходяща за всеки. На фестивала ние не работим по проблеми, а по скоро се забавляваме и колеги споделят своя опит в работа с конкретни групи.

Цялото интервю чуйте в звуковия файл. 


Прочети цялата публикация