БНР | 29.04.2018 20:17:13 | 544

"Ботев" Пловдив удари ЦСКА - София, "Лудогорец" отново шампион

Отборът на "Ботев" (Пловдив) победи с 2:1 ЦСКА - София в мач от 32-ия кръг на Първа футболна лига - първа шестица. Това поражение на "червените" направи "Лудогорец" шампион на България за седми пореден път. Тимът от Разград е недостижим на върха в класирането. Четири кръга преди края "Лудогорец" има аванс от 13 точки пред ЦСКА София.

Преди началото на двубоя привържениците на домакините хвърлиха стотици карамфили към терена. Така те символично погребаха българския футбол. Действията им бяха в знак на протест на съдийството на Станислав Ставров в полуфиналния мач реванш на "Ботев" със "Славия" в София.
Домакините започнаха по-активно и в 3-ата и 5-ата минути нападателят Жоао Пауло излезе на удобни позиции, но пропусна. В 8-ата минута Тодор Неделев стреля, но вратарят на "армейците" Витаутас Черниаускас хвана топката.
Постепенно гостите се окопитиха и в 12-ата минута след тяхна опасна атака Кирил Десподов падна в наказателното поле на домакините след сблъсък с Филип Филипов, но съдията  Драгомир Драганов прецени, че няма основания да отсъди дузпа. Играта продължи с атака към двете врати. В 25-ата минута Стивън Петков стреля, но стражът на ЦСКА София Черниаускас запази вратата си. Две минути по-късно Николай Бодуров отправи опасен удар с глава, но Йордан Минев изчисти топката пред голлинията. "Ботев"  поведе в 32-ата минута. Тогава Николай Бодуров сбърка фатално, Жоао Пауло овладя топката и се разписа за 1:0.
"Червените" можеха да изравнят в 39-ата минута, след като Едвин Джеси проби опасно, пусна топката успоредно на  на голлинията на съперника, но Хеан Бланко се размина с нея. Секунди преди почивката Жоао Пауло стреля опасно, но Витаутас Черниаускас изби.
Гостите започнаха по-активно второто полувреме и бързо изравниха. В 48-ата минута Тиаго Родригес центрира от фаул и Хеан Бланко се разписа с глава за 1:1. Три минути по-късно Кирил Десподов подаде към Николай Бодуров, който отправи удар с глава, но Даниел Кайзер спаси.
В 55-ата минута след центриране на Йордан Минев Стивън Петков с удар от въздуха покачи на 2:1. В 77-ата минута Жоао Пауло бе на път да реши изхода на двубоя, когато след индивидуален пробив излезе сам срещу стража на гостите, но пропусна.
В първата минута на даденото от съдията триминутно продължение Даниел Кайзер отрази удар на Роланд Алберг. Секунди преди последния съдийски сигнал Йордан Минев получи червен картон след като спря топката с ръка  на голлинията. Съдията отсъди дузпа в полза на ЦСКА - София. Хуан Бланко застана зад топката, стреля, но Даниел Кайзер спаси удара от бялата точка.