БНР | 01.05.2018 05:34:55 | 533

Равенство между "Етър" и "Локомотив" Пловдив

Отборлите на "Етър" и "Локомотив" Пловдив завършиха 1:1 в последната среща от редовния сезон във втората осмина на Първа лига, като този резултат не промени местата на двата тима.

"Етър" ще играе за оставане в елита, докато пловдивчани  влизат в серия от баражи за място в Лига Европа.

В 33-ата минута при първата си възможност, гостите от Пловдив стигнаха до гол. Симеон Райков пресече пас на Венелин Филипов към съотборника му във виолетовата защита Венцислав Василев, който подаде към Михалевич. Нападателят прати топката в мрежата с прецизен удар покрай стража Иванов.

Етър успя да изравни след спорна дузпа, която отсъди Николай Йрданов, четири минути преди края.

Батрович вкара дузпата за 1:1 и така спаси виолетовите от домакинска загуба.

състави:

Етър ВТ: Христо Иванов, Венелин Филипов, Пламен Гълъбов (46- Иван Скерлев), Венцислав Василев, Димо Атанасов, Аласана Мане, Даниел Младенов (79- Чавдар Ивайлов), Георги Сърмов (66- Велко Батрович), Иван Петков, Румен Руменов, Ерик Почански

Локомотив (Пловдив): Антони Милина, Мустафа Абдулахи, Юрица Булят, Архан Исуф (46- Игор Банович), Димитър Везалов, Димитър Велковски, Янко Ангелов, Первизджон Умербаев (90- Петър Главчев), Симеон Райков, Васил Иванов (61- Елитон Пардиньо), Филип Михалевич