Петър Киров: Децата трябва първо да обикнат треньора си и след това спорта

„Децата трябва първо да обикнат треньора си и след това да обикнат спорта“, това е посланието на проф. Петър Киров към родителите и децата. Двукратният олимпийски шампион в класическата борба събра елита на този спорт по повод 50-годишния юбилей от спечелването на първата титла от игрите Мексико през 1968.
Негови гости бяха олимпийските шампиони Боян Радев и Георги Мърков, както и Стефан Ангелов, Гюро Гюров, Нено Ненчев, президентът на Европейската федерация по борба Цено Ценов, както и президентът на БФ Борба Христо Маринов. Юбилеят уважи и Димитър Златанов, сребърен олимпийски медалист във волейбола.
"Да, имам загуби, но те се броят на пръстите ми на едната ръка. Преди олимпиадата в Мексико ми беше най-трудно, защото имах сериозна конкуренция в България. И буквално до последния ден не се знаеше кой ще замине за олимпиадата. Никога не съм имитирал. Имитаторите са обречени на неуспех. Дори са ме питали за Боян Радев, дали не му подражавам. Боян е първият, дублирал олимпийската си титла. Той беше вихрушка, сила. На финала на олимпиадата тушира съперника си. Каква по-безапелационна победа от това. Аз имах друг стил на борба", заяви проф. Киров
Петър Киров е първият носител на златния пояс "Никола Петров" и 11 пъти става шампион в 11-те участие в турнира. Приет е и в залата на славата на борбата в щата Оклахома. В 13-годишната си кариерата има 52 златни медала.
Прочети цялата публикация




Вили Вуцов предупреди Гонзо: Ако пипнеш децата ми, ще видиш ада
Как ЦРУ открадна плановете на Путин за войната в Украйна
Заради бандите: Швеция иска да вкарва 13-годишни в затвора
Кристиян Шкварек: През 2032 г. да празнуваме 1400 години България
УниБИТ празнува Деня на народните будители за 23-ти път с научна конференция
Карди Би погнуси мрежата с признание: Не съм си мила косата от 3 месеца (ВИДЕО)
"Мисис България Вселена“ Оксана Желяпова отправи трогателно послание към бесарабските българи
Шефът на ГРУ на Украйна Буданов: Руската икономика все още е достатъчно стабилна, за да продължи войната
"Левски на левскарите" зададе важни въпроси към ръководството на "сините"
Носителят на Златната топка се завърна: Влязох малко на пръсти
Хеттрик на Левандовски поведе Барселона към безценен успех над Селта Виго
Ключов играч на Англия може да отпадне от състава за предстоящите квалификации
The Independent взриви мрежата: Украинската „Flamingo“ била по-добра от американската Tomahawk
Кирил Десподов бе титуляр при загуба на ПАОК от Панатинайкос в Гърция
Панатинайкос - ПАОК 2:1 /репортаж/
Оставки по върховете на Би Би Си заради монтаж на реч на Тръмп
Украйна обяви режим на тока за понеделник, след като Русия извади тецове от строй
Арестуваха рапъра Род Уейв - часове след като бе номиниран за „Грами“
„Спасете чичо ми”: 11-годишно момиче смело се изправи срещу Путин (ВИДЕО)
Уулвърхемптън обявява новия си треньор до часове