Лютви Местан: Намесата на Турция във вътрешните работи на България е мит

Имам огромни надежди че, случаят (с отказа на Турция да се извини за думите на външния си министър, че промените в Закона за вероизповеданията са направени под натиска на Анкара – б.р.) няма да прерасне в дипломатически скандал, заяви пред БНР лидерът на партия ДОСТ Лютви Местан.
В интервю за предаването „12+3“ на програма „Хоризонт“ Местан коментира, че България и Турция са в чудесни отношения, както на ниво министър-председател и президент на Република Турция, така и на политическо ниво и между парламентите.
„Обнадежден съм, че по пътя на диалог ще се намери решение на този казус, който се преекспонира и от българското общество се скрива същественият проблем. Смятам, че законодателната инициатива, с която се опрощаваха в първоначалния вариант задълженията на Главно мюфтийство, бе справедлива инициатива и справедлив закон“, посочи той.
„Главно мюфтийство нямаше да има никакъв проблем да обслужва задълженията си към българската държава, ако не беше обект на една историческа несправедливост, свързана с отнемането от държавата на вакъфските имоти. Ако те не бяха отнети, щеше да има достатъчно собствени приходи, както това прави и Българската православна църква“, отбеляза Местан.
Според него намесата на Турция във вътрешните работи на България е мит и той най-често се свързва с ДОСТ. „Това са абсолютно измислени теми, които са част от механизма за изграждане на образа на злото в мое лице и в лицето на партията, която представлявам“, изтъкна лидерът на ДОСТ.
Цялото интервю можете да чуете във звуковия файл.
Прочети цялата публикация




Володимир Зеленски: Путин се опитва да манипулира войната в Иран и да се измъкне от санкциите
Всички ѝ слагат думи в устата, които никога не е казвала! Как пророчествата на Баба Ванга подхранват руската пропаганда
С две знакови речи на Макрон за 2 дни Франция се върна в центъра на голямата геополитика
Гърция ще пази България с изтребители F-16 и батарея „Пейтриът“
МВР: Засега няма миграционен натиск заради войната в Близкия изток
Към днешна дата няма миграционен натиск заради конфликта в Близкия изток, обяви МВР
Отвориха ли се вратите на ада с войната в Иран?
Министър Надежда Нейнски: България не е част от военните действия срещу Иран
Явор Чучков: Ефрем Чучков е герой, който не бива да остане забравен
Убийството на 23-годишен националист предизвика високо напрежение между Франция и Италия
Дунав мост при Русе ще бъде затворен за 5 часа днес за авариен ремонт
Районен съд – Стара Загора осъди мъж, управлявал товарен автомобил след употреба на алкохол
Съдът остави в ареста 36-годишен мъж, обвинен в причиняване на умишлено многостепенна средна телесна повреда на бившата си съпруга в Старозагорско
Дневен хороскоп за 12 март: Овен- преоценете приоритетите си, Телец- освежете енергията си
Мъж от Тексас беше екзекутиран за убийството на приятелката си и 8-годишния й син
От актив към услуга: новият модел за ползване на бизнес техника
Специалист по пластична и реконструктивна хирургия ще гостува в София
Юрген Клоп се завръща?
Българското външно министерство предупреждава за транспортна стачка в Белгия