Андрей Слабаков: ВМРО мислят като мен, затова съм в евролистата им

"Време е някой да започне да прави промени в европейската политика", каза пред БНР режисьорът и кандидат от листата на ВМРО за депутат в Европейския парламент Андрей Слабаков. Той обясни влизането си в евролистата на ВМРО с това, че мислят в една посока и уточни: "По-скоро те мислят като мен". Според Слабаков пакетът "Мобилност" работи против поне 10 държави в Европа.
Каузите, зад които застава, той формулира така:
"Да помагам на Ангел Джамбазки в посоката, в която той е тръгнал като евродепутат, защото той е един от най-работните евродепутати. Трябва да се измисли някакъв смислен закон за емиграцията, тъй като в Европа влизат огромна група хора, които не приемат нашата система. ... Трябва да се реши проблемът с огромната неграмотност в ЕС, това създава огромни маси хора, които лесно могат да бъдат манипулирани. Интеграцията на тези хора е проблем, защото те не желаят да се интегрират".
Като решение на проблема с неграмотността Слабаков предложи мярка: "Отнемане на децата от техните родители и отиването им в приемни семейства, които по-добре ще се грижат за тези деца. Родители, които не пращат децата си на училище, са убили тяхното бъдеще! Това е инкубатор за престъпност - те остават неграмотни и нямат друг избор освен да убиват и да грабят, за да оцелеят, но те не са виновни. Тези родители унищожават децата си. Приемните семейства ще се грижат по-добре за образованието и бъдещето на децата".
Според Слабаков "циганите в България трябва да подкрепят това предложение".
Той заяви, че не се притеснява, че ще бъде използван от политиците с рекламна цел, защото има свобода да казва това, което мисли.
Режисьорът изрази готовност да декларира имотите си предварително, без да е длъжен да прави това. Той коментира "Апартаментгейт" с думите: "Човек е невинен до доказване на противното. Странно е, че са обявени за виновни хора, преди да са завършили разследванията на съответните органи".
"Интересно е, че от българските евродепутати досега никой не е казал и една дума за изкуство и култура", коментира още Слабаков в предаването "12+3" по "Хоризонт". По думите му трябва да има културен обмен между страните от ЕС, за да можем да се запознаваме с културните продукти на различните държави. "Съществува конфекция от американски филми, а за да гледаш европейски филми, трябва да полагаш нечовешки усилия", коментира режисьорът.
Цялото интервю на Даниела Големинова с Андрей Слабаков в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.




Русия: Как цензурата надви здравия разум
Тухел готви нови тактики за контролите на "Трите лъва" с Уругвай и Япония
Жертва на Джефри Епстийн проговори за българската аудитория (ВИДЕО)
Дяков: Левски е фаворит за титлата, не сме очаквали Лудогорец да изостава толкова много
Хулио Веласкес: Фокусиран само върху утрешната среща - нищо друго, нито сега, нито лятото не гледаме
Княгина Калина остана без треньор - Ричард Величков се пенсионира
Мениджърът на Лийдс: Обичам Илия Груев, той е фантастичен
Арина Сабаленка поставя под въпрос бъдещи участия в Дубай след остри критики от организаторите
5 съвета към всички, които мечтаят за авторска козметика
Бодуров: В моите очи ЦСКА не може да играе контра на Левски
С ритуал в чест на подвига на героите отбелязваме Деня на Тракия
16 отбора от Европа се борят за 4 квоти за Мондиал 2026
Ядем по-скъпо агнешко за Великден
Мадлен Жекова: В България, намаляват и разчитаме на внос от Гърция и Румъния
Samsung Browser отвъд смартфоните: вече е достъпен и на Windows компютрите
Ще ви плащат с AI токени: новият тренд в технологиите може да промени всичко
Първи трейлър на сериала "Хари Потър", който се очаква тази Коледа
Фалшиви чат съобщения от името на НАП искат данни за „възстановяване“ на данъци
Българин, откраднал кола и ограбил бензиностанция, е арестуван в Солун след гонка с полицията
Сливенският митрополит Арсений ще отслужи Малко повечерие с Богородичен канон и акатист в храм „Св. Богородица“ в петък