България ще е домакин на Генерална асамблея на световната федерация по таекуондо през 2020 година

България ще бъде домакин на Генералната на световната федерация по таекуондо през 2020 година по време на домакинството ни на световното първенство.
Великобритания постави високи стандарти с организацията на планетарния форум, но президента на световната таекуондо федерация д-р Чо е убеден, че българската централа ще се справи не по-зле, въпреки предимството от 20 млнилиона паунда годишно, с които британската федерация разполага.
Във изключително престижния форум, който в момента се провежда в Манчестър страната ни е представена от четирима представители - президента на БФТ и президент на ETU Слави Бинев, вицепрезидента Димитър Михайлов, председателя на научното звено Димитър Аврамов и члена на УС Виолета Иванова.
Пред президентът БФТ Слави Бинев ръководителя на световната централа Д-р Чо е изявил желание при следващото си посещение у нас да проведе срещи с премиера Бойко Борисов и с министъра на вътрешните работи във връзка с изучаването на таекуондо в бежанските центрове, като превенция срещу престъпността в държавата.
Освен това ръководството на WF изрази недоумение от забавянето на изграждането на eвропейския спортен център в София. Вече повече от година се бави стартиращата процедура по изграждането на центъра, поради административни пречки и процедури. Световните таекуондо лидери са учудени, как е възможно страна членка на ЕС да среща трудности в преодоляването на административни пречки, след като една от основните цели на Европа е насърчаването на развитието на спорта.
Делегатите на конгреса решиха, че квалификациите за олимпийските игри в Токио ще се проведат през април следващата година, което ще даде шанс на състезателите ни да си осигурят директна квота за участие на Игрите.
Въпросът, който повдигна най-много дискусии по време на Общото събрание, /ete отношенията с Kukkiwon и издаването на дипломи за черни колани. Председателят на отдела по развитие към WT представи доклад, който канализира изпитите за черни колани единствено през националните федерации, поради зачестилите случаи на злоупотреба от изпитващи с лицензи на световната таекуондо централа Kukkiwon.
Като част от тази превенциясе очерта бъдещото развитие на таекуондо чрез провеждането на опреснителни треньорски курсове от националните федерации.
Прочети цялата публикация




ORF връчи на Милена Милотинова почетен плакет за приемственост на конкурса „Евровизия“, а БНТ получи висока оценка от EBU
Чий е бил Крим през вековете: Исторически преглед
Алпийският сноуборд остава част от Зимната олимпиада 2030
САЩ настояват за промени в търговското споразумение с Канада и Мексико
Европейският съюз за радио и телевизия похвали БНТ и България за бързата реакция по организацията на „Евровизия“
Изгубени в Кавказ: Българите в огъня на войната в Чечения през 90-те
Гонзо обяви новия шеф на съдиите и защо Лудогорец няма да плаща компенсация
Андреа Пирло поема кормилото на италианския национален отбор
Бургас се готви за взрив от хитове – „Spice Music Festival 2026“ наближава
Луис Фонси ще изпълни хита Despacito за пръв път на българската сцена за SPICE Music Festival 2026
Станислав Генчев: Не заслужавахме да загубим
Марк Кукурея се сбогува емоционално с Челси (ВИДЕО)
ЦСКА - Ботев Пд 3:2 /репортаж/
Неизвестни досега структури в мъглявината Орион откриха учени
Жоел Зварц: Обичам да бележа в дербитата, можем да нараним много от съперниците си
Ботев Пд не се предаде, Чандъров се разписа за 2:3
Жоел Зварц беше избран за Играч на мача ЦСКА - Ботев Пд
Отвод си е направил съдията, който трябваше да гледа делото за пребития бивш шеф на МВР в Русе
Резултати и класиране след 2 кръг в Първа лига
Виенската община публикува ръководство за външни щори на сградите в защитените архитектурни зони