Еуфория в Израел около "Евровизия 2019"

Песенният конкурс "Евровизия 2019" беше открит снощи в Израел. Тази година в него участват представители на 41 страни. Кралицата на попа Мадона ще бъде гост звезда на финала в събота в Тел Авив. Очаква се Мадона да изпълни две песни - един от големите си хитове и парче от предстоящия си нов албум "Madame X", който ще излезе на музикалния пазар през юни.
Мадона се очаква с много голям интерес, каза пред БНР кореспондентът на БНР в Израел Весела Райчинова. Тя посочи, че всички предвидени събития вървят много добре, а настроението на конкурса е страхотно.
„Евровизия“ с всички свои плюсове и минуси е най-големият песенен конкурс, който би могъл да обединява хората", подчерта Райчинова.
Първите десет участници преминаха полуфинала на "Евровизия" в Тел Авив, като седем отпаднаха. Към финала продължават Гърция, Беларус, Сърбия, Кипър, Естония, Чехия, Австралия, Исландия, Сан Марино и Словения. От конкурса отпаднаха представителите на Черна гора, Финландия, Полша, Унгария, Грузия, Португалия, Белгия.
На втория полуфинал в четвъртък ще бъдат избрани още 10 финалисти. Освен тях пет държави и домакинът Израел участват по право във финала.
Цялото интервю чуйте от звуковия файл.
Прочети цялата публикация
"Бангаранга" тресе България: Посветиха кючек на DARA (ВИДЕО)
Първа страна обяви бойкот на "Евровизия" в България
Австрийската полиция засече близо 500 опита за кибератаки срещу „Евровизия“
Бюджетът на България за "Евровизия" 2026 се оказа сред най-ниските за конкурса
DARA за личния си живот: "Израснах с разведени родители."
Евгени Минчев отправи остър коментар към участието на DARA в "Евровизия 2026"
Освиркаха Израел на Евровизия, виковете по-късно изчезнаха от записите
Дара открива втория полуфинал на „Евровизия 2026“ на 14 май
Авиокомпаниите могат да понесат удар от 100 млрд. долара за авиационно гориво заради войната срещу Иран
Археолози откриха артефакти от Римската империя край катедралата Нотр Дам
Платини съди ФИФА за "заговор", дал властта на Инфантино
Калин Врачански празнува рожден ден днес
Откриха запечатан античен гроб при строеж на нов водопровод в Несебър
Осъдиха прокуратурата да плати €100 000 на бизнесмена Явор Златанов
Забравен тиган на котлона предизвика пожар в къща в Петрич
Перу - Испания 1:3 /репортаж/
Читателите на ФАКТИ смятат, че Испания ще спечели Световното първенство
Парламентарно представените партии - на консултации при президента за новия състав на ЦИК