Станишев: Ако БСП победи на евровота, можем да кажем на ГЕРБ да си ходят

Евроизборите имат и силен национален характер. Сега е моментът, ако хората искат промяна, да дадат този знак на управляващите, заяви на среща с граждани в Пловдив президентът на ПЕС и кандидат за евродепутат Сергей Станишев.
Ако БСП победи на изборите, ще може да каже: "Хората показаха, че искат промяна, време е да си ходите" - коментира Станишев.
Той акцентира, че "няма как да обясним колко е добър ЕС на хората, които всеки ден се борят за елементарни неща":
"Трябва да говорим за техните нужди – доходите, здравеопазването, образованието. Няма как да има развитие без най-ценния капитал на една държава – нейния народ"
По думите му, без хората няма нито производство, нито икономически растеж:
"Вярваме, че светът може да бъде справедлив, всеки човек да може да получи качествено образование, което да му даде работа и добри доходи, за да може да създаде семейство и да отгледа своите деца тук, в България"
Йончева: Голяма част от българските деца нямат достъп до образование
Всяко българско дете заслужава достъп до качествено образование, заяви на срещата в Пловдив водачът на листата на „БСП за България” Елена Йончева.
Тя попита "Европа ли е - когато 1,5 млн. живеят под прага на бедността, предимно възрастни и млади семейства, и когато голяма част от българските деца нямат достъп до образование?"
По думите й, десетки училища са затворили врати и има населени места, където не е останало нито едно училище.
Имаме прекрасни учители и будни ученици, а в същото време за последните години 60% от българските деца илизат от училище функционално неграмотни. Немалка част от тях не могат да пишат и четат, заяви Йончева.
Тя каза, че е въведена системата "парите следват ученика", направени са много учебници по един предмет и всичко това - с основна цел печелбарство, а не качественото образование.
"Между първи и четвърти клас не може да се повтаря, защо? По този начин растат неграмотни хора" - заяви Йончева.
Водачът на листата на "БСП за България" коментира, че в много фирми новопостъпващите служители трябва да държат изпит по български език.
Тя подчерта, че в програмата на левицата е заложено: освен български, да се научат още два чужди езика; 20% от българите да могат да получат своето висше образование в България и чужбина; обществените детски градини да са безплатни, както е в Европа.
Прочети цялата публикация



Евгений Кънев: Радев спечели с обещанията за битка с “олигархичния модел”, но реално работи за него
Под ключ от КГБ: Путин връща изходните визи за руснаците?
Журналист: Радев не е онзи гръмовержец, който ще разцепи модела на две
Тънка или дебела е външната политика на България
Как руснаците усетиха войната
Никола Цолов разкри кога се надява да влезе във Формула 1
Българското Черноморие в разгара на лятото. Пълни ли са хотелите или има отлив на туристи
Илиан Илиев: Трябва да си върнем нашия стил на игра
Христо Янев: Никога няма да се променя, хората дали осъзнават колко голям клуб отстранихме
В Испания: "Тук изгоря моето детство"
ИАППД: Водното ниво на Дунав при Русе падна до минус 88 сантиметра
Пияни и дрогирани шофьори, сред тях канадец и испанка, задържани за денонощие по Южното Черноморие
Украйна все пак е поискала полските МиГ-29 срещу дронове
FT: защо Русия унищожи стотици бензиностанции в Украйна
Световната седмица на кърменето: 1 – 7 август 2026 г.
Големи горски пожари опустошават Турция (ВИДЕО)
Парите за здравеопазване и как ще се спре плащането на едно и също лекарство на цени с до 16 пъти разлика в различните болници?