Нова експертиза закова убиеца на Милен Цветков

Вещите лица са категорични, че Кристиан Николов е бил напълно адекватен
Нова експертиза разкри цялата истина за Кристиан Николов, който навръх Великден уби Милен Цветков при тежка катастрофа до мол "Парадайс".
Оказва се, Кристиан Николов е бил под въздействието на високорисков наркотик, известен като „китайски кокаин“.
Това сочат последните данни, с които разполагат от разследването, пише "Телеграф".
Четирите вида дрога всъщност са били смесени в дозата, която е погълнал 22-годишният наркоман. Младият мъж ще отговаря пред съда, освен за причиняването на смъртта на Милен Цветков, и за притежание на високорисков наркотик, става ясно от обвинението.
Експертиза по делото сочи, че коктейлът от кокаин, амфетамин, бромазепан и марихуана е погълнат няколко часа преди инцидента.
Това е и причината Кристиан Николов да е обвинен в умишленото убийство на Милен Цветков, тъй като напълно съзнателно се е качил да кара луксозния си джип "Ауди Q7", предоставен от майка му.
Вещите лица са категорични, че Кристиан Николов е бил напълно адекватен, когато е взел ключовете на водещото се на фирмата на майка му Десислава Николова возило.
Съзнавал е, че рискува живота и здравето на себе си и на хората с него, както и на случайни хора.
Въпреки това взел приятелката си Симона Цанкова и Георги Иванов, качил ги в джипа и започнали да обикалят празните софийски улици на Великден.
Кристиян Николов е помел спрелия автомобил на Милен Цветков на светофара просто защото действително не го е виждал.
Той е бил в състояние, близко до заспиването.
Бромазепамът е на основата на лексотана, действа му приспивателно, от амфетамина пък му се смесват цветовете и не може да различи дали светофара свети в зелето или в червено.
Отделно допринесъл и факта, че колата на Цветков е в черен цвят, който се слива с околността и е трудно различим за човек в подобно неадекватно състояние, категорични са експертите.
Към момента Кристиан е в ареста, а на приятелите му прокуратурата определи гаранции от по 10 000 лева заради отказ за съдействие на разследването.
Двамата обжалваха в Софийски районен съд.
По този начин Симона успя да се измъкне без никаква мярка, тъй като адвокатът й обясни в съда, че е във фактическо съжителство с обвиняемия Николов.
Георги Иванов обаче, не успя, тъй като адвокатът му бе просрочил датата за обжалване и съдът отказа да я разгледа. Майката на дрогирания убиец Десислава Николова също е под гаранция - от 100 000 лева.
Тя, освен, че е съдружничка с подсъдимия алкохолен бос Миню Стайков, намери средства за скъпия адвокат на банкера беглец Цветан Василев - Константин Симеонов. Дори и той обаче, не успя да й намали гаранцията.




145 години от рождението на Джордже Енеску - неостаряващия гений
Убиецът на Милен Цветков излиза от затвора
Делото "Сияна": Очаква се нова автотехническа експертиза за тежката катастрофа
Лийдс и Илия Груев надвиха десет от Манчестър Юнайтед
„Ръцете говорят“ - Българското национално радио с нова видеорубрика за нечуващата общност у нас
"Смарт органик" ще търси над 10 млн. евро с нова емисия акции
1 май 1873 г. Излиза първият брой в. „Будилник”
Скандалът със съдиите в Италия набира по-голяма скорост: Интер в центъра на бурята
Тони Димитрова: Обсебена съм от случая "Петрохан", истината не бива да се потулва
Галатасарай дебне да отмъкне Леао от Милан
САЩ разполагат с 80 хиляди войници в Европа
Двама от синовете на Тръмп са станали съсобственици в компания, разработваща волфрамови находища в Казахстан
Чарлз III приветства решението на Тръмп да отмени митата върху шотландското уиски
1 май 1945 г. Червеният флаг се вее над Райхстага
ОАЕ напуснаха ОПЕК - организацията на страните износителки на петрол
"Стената на Тръмп" съсипа археологическа светиня на индианците в Аризона
Дрон на ВСУ уби две момчета на 15 и 18 години, пътуващи с мотор край Белгород
Терминалът в руското пристанище Туапсе гори след украинска атака
1 май 1873 г. Излиза първият брой в. „Будилник”
Спектакълът „ОВO“ на Цирк Дьо Солей : Празник на въображението и акробатиката