Лютви Местан: Правителството е в тежка зависимост от сараите

"Правителството е в тежка зависимост от сараите". Това каза пред БНР Лютви Местан - председател на ДОСТ и бивш председател на ДПС. Той беше категоричен, че случаят "Росенец" е проявил системния порок на управлението на редицата правителства, които са били в зависимост от Ахмед Доган:
"Под власт трябва да разбираме не само явната, но и сивата власт, която е територия на сараите. Бойко Борисов спечели първите си избори с анти Доган реторика и събуди в българските граждани очакване, че ще накаже корумпираните и ще въздаде справедливост. Той не покри тези очаквания, а избра съюза със сараите".
По думите на Местан митът за потенциален етнически конфликт служи на Доган и кликата му да си изградят имунитет на недосегаемост.
"За да има защита, трябва да има заплаха, а Доган не беше заплашен от Христо Иванов и мирните граждани, отишли на плаж, който е държавна собственост, това е тяхно конституционно право. Полицията в нарушение на закона ги спря, а допусна там подопечните на Доган. Те бяха там, за да демонстрират сила, а не да защитят почетния си председател. Те демонстрираха недосегаемостта на Ахмед Доган".
Цялото интервю на Снежана Иванова с Лютви Местан в предаването "12+4" можете да чуете от звуковия файл.




"Нямам време за депресии" - Тръмп облекчи ограниченията върху психеделичните вещества
Марк Зукърбърг се запознал с жена си на опашка пред тоалетна
Политическа промяна в София! Световни медии за новото българско правителство на Румен Радев
Войната в Украйна: защо времето работи срещу Путин
Теодора Духовникова с откровения за мъжа до себе си
Директни критики! Ирански медии отправят необичайно предупреждение заради задълбочаващата се икономическа криза в страната
Малена и Тервел Замфирови стават посланици на кампанията на правителството срещу хазартната зависимост
Защо украински войници се пристрастяват към хазарта
7 г. след катастрофата, при която загина бебе: Делото срещу Лютви Местан пак не тръгна
Глобалното отражение на кризата: Петролната индустрия се променя окончателно според MAE
Илияна Йотова пред културни дейци: Всеки от нас е нежен скитник
Румен Радев: Родното производство на храни е въпрос на национална сигурност
Донийл Мален остава в Рим
Шакира, Мадона и BTS ще изнесат шоу на полувремето на финала от световното по футбол
С духова музика и червен килим Бургас ще изпрати своите абитуриенти
Завързаха и ограбиха възрастен мъж в Ловешко, извършителите се издирват
КС обяви за противоконституционно решение на предходното НС да диктува на служебното правителство
Пробив в космологията: Нов метод за откриване на тъмна материя даде първия си резултат