Любими, тук всички сме инкогнито…

Продукцията на Радиотеатъра „Ела, легни върху мен“ е направена през 2013 от Силвия Чолева, Снежина Петрова, Теодора Димова като редактор и звукорежисьорите Александър Спасов и Димитър Василев от Второ студио на БНР на базата на предварително приготвен дипломен спектакъл на студенти от Нов Български Университет по стихосбирките "Картички" и "Писма" от Силвия Чолева. В нея участват Велислав Павлов, Яна Мошолова, Василия Дребова, Мария Кантарева, Петя Арнаудова, Красима Ставрева, Марина Мозжукина, Ивелина Илиева, Мария Бангьозова, Емилия Луканова и Пламен Добрев.
За разлика от останалите български радиопиеси, които звучаха тази седмица в 13.00 по програма „Христо Ботев“ и разказваха истории, изтъкани от бурни перипетии, „Ела, легни върху мен“ тръгва от поезия, поезията на Силвия Чолева, предлага съвсем различен вид радио драматургия и аудио повествование и се фокусира в малките и неуловими истории, течащи през вътрешните монолози, във фрагментите, детайлите, жестовете, езиковите нюанси.
Всичко е споено, измислено и узряло в този запис, който се възползва от редкия и много ценен шанс да даде нова медиа и нов живот на вече направено и проверено на сцена творение.
Прочети цялата публикация

Треньорът на Лудогорец: Не само Левски е в битката за титлата, ако спечелим всички мачове, имаме шанс
Как "обикновеността" на Зеленски го направи изключителен
Фенове на ЦСКА събират 15 000 евро за хореография
Жоан Лапорта каза за Меси, Ямал, бъдещето на Барселона и отговори на Шави: Направих това, което трябваше!
Добра новина: Малена Замфирова вече диша самостоятелно след тежкия инцидент в Чехия
Александър Симов: Партии на статуквото срещу партии на промяната. Това е все едно слушам Мая Манолова от 2021 година
Сноуборд общността се обедини в подкрепа на Малена Замфирова – Брат й Тервел с трогателно послание
„Самоубийствата“ в Петрохан не са доказани, нито са общоприета истина. Те са версия за "тълпата"
Лидерът на ОАЕ към враговете: Страната ни е красива и привлекателна, но с дебела кожа и горчива плът ВИДЕО
Красимир Балъков: Моля се на Господ за Боби
Турция обясни защо не е използвала С-400 при отблъскване на ракетни атаки от Иран
Българският износ започна 2026 г. със спад
Признателна пациентка изненада лекарите от КОЦ-Бургас, написа им и мило послание
Бургас ще е домакин на най-големия форум, посветен на българското фолклорно музикално и танцово изкуство
Готова ли е България да използва реалния потенциал на туризма?
„Hotwifing“– новата секс тенденция, която обещава да спаси брака ви
Руски съд наложи доживотни присъди на 15 души заради атентата в „Крокус сити хол“
Готова ли е България да използва реалния потенциал на един от най-конкурентните си отрасли?