БНР | 16.08.2020 21:23:19 | 118

Севиля е на финал след 2:1 над Манчестър Юнайтед

Севиля е първият финалист в турнира Лига Европа. В полуфиналите испанците победиха с 2:1 Манчестър Юнайтед и в спора за отличието ще очакват победителя от двойката между Интер (Италия) и Шахтьор Донецк (Украйна).

Андалусийците, които са петкратен първенец в турнира, трябваше да правят пълен обрат, след като още в 9-ата минута Манчестър Юнайтед откри от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Маркъс Рашфорд. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който не сбърка за 1:0 за английския тим.

Севиля успя да изравни в 26-ата минута при една от първите си атаки. Многоходово действие завърши с дълго центриране по земя към Сусо, който от близка дистанция разстреля Давид де Хеа за 1:1.

В началото на второто полувреме Манчестър Юнайтед започна на много високи обороти и пропусна да реализра поне четири стопроцентови възможности. В тези моменти защитата на Севиля действаше самоотвержено и дори отчаяно, а вратарят Ясин Бону се отличи с ключови спасявания.

Началният щурм явно изтощи "червените дяволи" и те позволиха Севиля да наложи контрол над мача, макар и андалусийците да нямаха поредица от голови шансове.

В 78-мата минута обаче центриране от десния фланг на Хесус Навас намери непокрития Люк де Йонг, който от близка дистанция вкара за 2:1.

В оставащите минути до края Манчестър Юнайтед потърси начини за изравняване, но не стигна до нито едно реално положение за гол и за трети път този сезон отпадна на полуфинал в даден турнир.

Финалът на Лига Европа ще се играе на 21 август в Кьолн.