БНР | 31.08.2020 09:19:40 | 276

Мая Манолова ще се яви на изборите с партньорска мрежа


Лидерът на "Изправи се.БГ" Мая Манолова няма да основава партия. Създава се обаче обединение в рамките на "широка анти-Борисов коалиция, без значение на политическа и партийна принадлежност“, заяви г-жа Манолова на събитие, което се проведе на столичния пл. „Славейков".

Днес тя представи партньорите си за изборите и меморандум за повишаване на доходите и ревизия на управлението.

Г-жа Манолова посочи, че в партньорската мрежа на "Изправи се.БГ" могат да участват граждански организации, инициативни комитети, партии извън статуквото, индивидуални и групови членове и експерти, които се обединяваме около общ меморандум за повишаване на доходите и демонтиране и ревизия на едноличния модел на управление на Борисов.

Самата партньорска мрежа ще бъде отворена за граждани и експерти, локални и национални сдружения и граждански организации, големи и малки партии, които са извън статуквото в настоящото Народно събрание, работещи и безработни граждани, българи в страната и чужбина, млади и стари, хора от различни етноси.

Лидерът на "Изправи се.БГ" обяви меморандум на партньорската мрежа със седем основни цели, като първата е пакет от икономически мерки за повишаване на доходите на българските граждани. Вторият пункт е незабавна ревизия на управлението на Борисов, а третата цел на партньорската мрежа е преосноваване на институциите и промени в Конституцията.

Манолова се обяви и за създаване на граждански бордове, за да се гарантира прозрачността и ефективността на институциите. Следващите акценти в меморандума са свързани с гаранциите за чиста околна среда със забрана на строителството в защитени зони и забрана за вноса на боклук и замърсяването на въздуха, достъпно здравеопазване без доплащане от пациента и просветено общество с безплатни детска градина и ясла за всяко дете, безплатен лаптоп и интернет за всеки ученик и реформа в образованието.

Седмата цел в представения от "Изправи се.БГ" меморандум включва пакет от мерки за защита на потребителите от монополите чрез закони за частния фалит, срещу "безобразията" на колекторите и фирмите за бързи кредити, закон за премахване свръхпривилегиите на банките, за граждански контрол върху КЕВР и регулаторите, забрана за дейност на ЧСИ, колектори, фирми за бързи кредити при нарушения.


Прочети цялата публикация