Пол Макнами се завърна в България

Легендарният австралийски тенисист Пол Макнами, бивш №1 в ранглистата на двойки и шампион при дуетите от Откритото първенство на Австралия (1979, 1983 г.) и Уимбълдън (1980, 1982 и 1985 г.при смесените двойки), се завръща в България, съобщиха от БФТ.. Макнами ще помага за развитието на младите ни таланти на Българския национален тенис център, както и ще бъде важна част от Организационния комитет на АТР 250 турнира в София, който започва на 8 ноември.
„Щастлив съм, че се завръщам в България. Гледам напред в помощта си към БНТЦ и към младите български тенисисти. Ще работим в екип за създаване и организиране на най-силното издание на Sofia Open. Този турнир е позициониран като перфектно събитие през седмицата преди финалите на АТР в Лондон. Медийното покритие и световният отзвук ще бъдат феноменална и безценна реклама за България", заяви австралиецът.
Пол Макнами е един от най-уважаваните специалисти в света на тениса. В продължение на 12 години (1995-2006) той е бил турнирен директор на Откритото първенство на Австралия, а от 1989 до 2012 г. ръководи първенството за смесени двойки Хопман Къп. Именно Макнами кани българската двойка Цветана Пиронкова и Григор Димитров за участие в турнира. Австралиецът е и бивш турнирен директор на София Оупън.
Прочети цялата публикация




След 13 г. новият албум на Бруно Марс дебютира на първо място в класацията на „Билборд“
„Всеки фестивал е предизвикателство и шанс да се докоснеш до световете на други хора....”
Любо Пенев с емоционално послание: Лечението ще е дълго и имам нужда от вашата помощ!
Марек Дупница остана без старши треньор
Битка между актьора Дънди и Виктор Тодоров от "Пееш или лъжеш" в "Като две капки вода"
Корнелия Нинова: Бъдещето на България минава през ликвидирането на модела "Борисов – Пеевски"
Формула 1 се завръща в Турция през 2027 година
Зимата се завърна със сняг, леден вятър и студ
Актрисата Искра Донова празнува 2-ри рожден ден на сина си след дълга борба да стане майка (СНИМКИ)
Снежана Макавеева премина през дълбока лична трансформация
„СарафOFF, уволнен си“: Протест срещу Борислав Сарафов в София
Предизвикателствата пред строителния сектор бяха обсъдени днес в Община Русе
Политически реакции заради опасността от криза с горивата
Неизвестни стреляха по американското консулство в Торонто (СНИМКИ)
Урсула фон дер Лайен: Отказът от атомна енергия беше грешка
Фейенорд гласува доверие на Ван Перси
Суперкомпютър посочи фаворитите в 1/8-финалите в ШЛ, Реал Мадрид се нуждае от чудо да спечели турнира
Колко е общото количество петролни запаси, с което разполага България
Правосъдният министър прикани прокуратурата за още прозрачност
ФИФА затяга коланите: Драстично орязване на бюджета за Световното първенство 2026