Пиронкова с летящо начало на Ролан Гарос

Българската тенисистка Цветана Пиронкова победи германката Андреа Петкович с 6:3, 6:3 в мач от първия кръг на „Ролан Гарос“.
Двубоят започна страхотно за Пиронкова и българката успя да запише пробив още при първата си възможност в първия гейм (1:0). След това го затвърди и отново проби за 3:0. Пловдивчанката продължи да играе страхотно, но започна да среща съпротива от Петкович, която имаше четири брейк пойнта и в крайна сметка стигна до пробив за 3:1 в сета. 33-годишната германка затвърди пробива и стопи аванса на Пиронкова само до един гейм (3:2). Българката отвърна на предизвикателството и взе сервис гейма си за 4:2, след което за трети път в сета проби съперничката си за 5:2. Пиронкова обаче трябваше да изчака за победата в сета, тъй като Петкович намали аванса ѝ до 5:3 с втория си пробив. Цвети обаче не трепна и взе своето с четвърти пробив в сета за крайното 6:3.
Българката тръгна добре и във втория сет, поведе при свой сервис, а след това проби германката за 2:0. Петкович обаче не позволи да се повтори сценария от първия сет и намали изоставането си при сервис на българката за 2:1, след което изравни за 2:2. Пиронкова поведе с 3:2 при свой сервис, след което пак проби Петкович за 4:2. Българката окончателно се доближи до успех в мача и поведе с 5:2 при свой сервис, но германката не се пречупи и намали до 5:3, за да може Цвети да сервира за успех в сета и в мача и го направи за крайното 6:3.
В следващия кръг Пиронкова ще се изправи срещу американката Серина Уилямс или сънародничката ѝ Кристи Ан, които играят по-късно днес.
Прочети цялата публикация



Карлос Алкарас пропуска Мастърса в Мадрид заради травма
Увеличиха наградния фонд на Ролан Гарос
Карлос Алкарас напуска турнира в Барселона заради травма
Григор Димитров извън основната схема на Ролан Гарос 2026: Какво следва за българската звезда?
Григор Димитров ще се бори в квалификациите на Мастърса в Рим – без „уайлд кард“ за българската звезда
Новак Джокович с голямо признание преди Мастърса в Мадрид
Григор Димитров пред сензационно отсъствие от Ролан Гарос след исторически спад в ранглистата
Карлос Алкарас с нетърпение очаква сезона на клей: „Време е отново да изцапам чорапите си“
Росица Денчева с победа над полуфиналистка от „Ролан Гарос“
Бивш №8 отправи критики към управлението на тениса
Лавров: Европейските армии отново се стремят да се обединят под знамето на нацизма
Венци Стефанов: Бихме разговаряли за Славия със сериозни хора, някой като собственика на ЦСКА
Композиторът Андрю Лойд Уебър призна, че се бори с алкохолна зависимост
Хеликоптер транспортира мъж с мозъчен кръвоизлив от Смолян до София
"Едно безумие, но свято безумие": България отбелязва 150 г. от Априлското въстание
Песни, танци, шерифи, колби и животни: най-цветната предизборна кампания досега
Прокуратурата иска постоянен арест за гранични полицаи, превозвали мигранти край Елхово
Кремъл за Радев: Впечатлени сме от думите му за диалог с Русия
Най-големите речни делти в света бързо потъват, застрашавайки стотици милиони хора