БНР | 10.10.2020 16:35:15 | 189

Лудогорец разгроми Локомотив (ГО)

Шампионът Лудогорец разгроми гостуващия втородивизионен Локомотив (Горна Оряховица) с 8:0 (4:0) в контролна футболна среща в Разград. По три гола за убедителния успех отбелязаха Ихинио Марин (28, 42, 87 минута) и Елвис Ману (14, 50, 62), а по веднъж се разписаха Каули Оливейра (24) и Козмин Моци (55). Най-новото попълнение в състава на разградчани Жозуе Са направи неофициален дебют. Привлеченият от Андерлехт португалски централен бранител започна като титуляр и игра малко повече от час.

Старши треньорът Павел Върба заложи на голяма част от футболистите от дублиращия отбор на Лудогорец, които са продукт на местната школа. Дамян Дамянов започна като титуляр на вратата, а Димитър Илиев - като ляв бек. Двамата останаха на терена по 90 минути. През второто полувреме в игра се появиха Тихомир Димитров, Ерол Дост, Цветослав Петров, Георги Вълчев и Илкер Будинов. Всички оставиха отлични впечатления с играта си, а Лудогорец можеше да постигне далеч по-изразителна победа. Следващата събота шампионите приемат Царско село в мач от деветия кръг на шампионата.

Съставът на Лудогорец: Дамян Дамянов, Димитър Илиев, Козмин Моци, Жозуе Са (63-Тихомир Димитров), Джордан Икоко (71-Георги Вълчев), Светослав Дяков, Алекс Сантана (63-Ерол Дост), Елвис Ману (71-Илкер Будинов), Каули Оливейра (63-Цветослав Петров), Бернард Текпетей, Ихинио Марин.