БНР | 13.10.2020 18:27:05 | 373

Младежите с равенство в Полша, шансовете за европейското са минимални

Съставът на България изпусна победата при гостуването си на отбора на Полша - 1:1 в среща от 9-ия кръг в пета група на Европейските младежки квалификации и събра 15 точки, с което заема третата позиция в класирането в групата. Днешният съперник остава втори със 17 точки, а начело е осигурилият си участие на първенството на Стария континент тим на Русия с 23 точки. Освен победителите в групите, за шампионата се класират най-добрите 5 отбора, заели втората позиция от всичките групи. До края на квалификациите остава още един кръг, в който нашите приемат естонците, а Полша е домакин на последния в подреждането - Латвия.

Срещата не започна добре за състава на Александър Димитров, тъй като Георги Русев се контузи още в първите секунди и въпреки че опита, не успя да продължи двубоя. Така в седмата минута се наложи да бъде заменен от Здравко Димитров. Секунди по-късно Калоян Кръстев бе близо до откриването на резултата, но страничният съдия отсъди засада. След него Илия Юруков стреля над напречната греда. В 23-ата минута Доминик Янков центрира остро към Калоян Кръстев, но защитник на домакините се намеси решително. След половин час игра Доминик Янков опита удар от дистанция, но без успех. В 33-ата минута Полша пропилях най-добрата си възможност. Богуш получи подаване в наказателното поле, но се размина с топката. В 41-ата минута Здравко Димитров откри резултата. Футболистът на Левски навлезе в наказателното поле и след като финтира четирима противникови футболисти заби топката в десния ъгъл на вратата пазена от Грабара.

След подновяването на играта домакините натиснаха, но Наумов показа класа. В 58-ата минута Здравко Димитров бе близо до втори шедьовър, след като получи топката от Валентин Антов и шутира силно, но Грабара отрази удара му. В 66-та минута поляците центрираха от корнер, което доведе до удар на противников футболист, който разтресе напречната греда. Кълбото се озова в резервата Бартош Бида и той не сгреши за 1:1. В 78-ата минута Ангел Лясков стреля встрани от вратата на Полша. Селекционерът на България - Александър Димитров опита да промени резултата в заключителните минути, след като пусна в игра Мартин Минчев и Тонислав Йорданов. Промяна в резултата не настъпи и двубоят завърши наравно.

Квалификации за Европейско първенство за младежи до 21 години, среща от група 5:
Полша (до 21) - България (до 21)  1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Здравко Димитров 41, 1:1 Бартош Бида 66
жълти картони: Марчин Листовски, Бартош Бида (Полша); Ангел Лясков, Илия Юруков, Асен Чандъров (България)
съдия: Алард Линдхут (Нидерландия)
помощници: Чарлс Шаап, Ренс Блюминк (и двамата от Нидерландия)
стадион Арена Гдиня: без публика
състави:
Полша: Камил Грабара, Мачей Росолек (64-Павел Томчик), Якуб Кивиор, Тимотеуш Пухач, Якуб Камински (46-Бартош Бида), Патрик Кимала (83-Бартош Бялек), Камил Пятковски, Марчин Листковски, Матеуш Богуш, Бартош Слиш, Карол Фила;
България: Даниел Наумов, Виктор Попов, Андреа Христов, Петко Христов, Ангел Лясков, Илия Юруков (77-Илиан Илиев), Доминик Янков (86-Тонислав Йорданов), Валентин Антов (86-Асен Чандъров), Георги Русев (7-Здравко Димитров), Станислав Иванов (86-Мартин Минчев), Калоян Кръстев.