Сашка Васева се надява българският народ да ѝ помогне да прогледне

Сашка е сляпа и с двете очи. Тя губеше зрението си прогресивно от 2013 г. насам поради атрофия на очния нерв. От същото заболяване страда и Орхан Мурад, но при него е вродено.
„Има клиника в Германия, където лекуват хора с моя проблем чрез електростимулация. Първата процедура струва 10 000 евро, след това е необходима и втора“, разказва легендарната певица.
Надява се българският народ да ѝ помогне, като всеки дари по малко в дарителската ѝ сметка.
„Действително по нея не е постъпила и една стотинка. Единствено петима мои колеги ми помогнаха с малки суми. Софи Маринова е благородница, даде ми 200 лева. Моят дуетен партньор Райко Кирилов – също. Изненадващо Веселин Маринов също даде 200 лева, защото никога не сме били близки с него. Също изненадващо и много благородно Владо Димов ми даде 200 лева. Тони Стораро ми даде 120 лв. Радо Шишарката също ми даде сто лева, но в по-предишен период. С тях успях да платя някоя сметка за тока и парното, останалите - за храна“, разказва Васева пред „Телеграф“.
И допълва, че това са недостатъчни пари, но им благодаря от цялото си сърце, защото не са малко за всеки от тях да ги извади лично от джоба си. „По-странно ми е, че другите хора никои нищо не дават, а постоянно чувам за кампании, където за два дни събират 50 000 лв.“, добавя Сашка.
Певицата наскоро направи шокиращи разкрития за брака си с Христо Бакърджиев.
"Не сме се разделили, ама ние целия брак сме разделени. Това не е добре, защото аз нямам подкрепа от никого. Той си има своя живот. Аз не искам да се увеся на някого", признава Дупнишката Мадона.
Съпругът на поп фолк ветеранката Христо Бакърджиев в момента живее в Германия, а тя не крие, че комуникацията им е доста сложна и трудна. Тя не търси пари от него, защото не иска да му е в тежест, а и знае, че сумата от 10 000 евро, нужни за операцията на очите ѝ, е непосилна за него.
Прочети цялата публикация



Лавров: САЩ искат да превземат "Северен поток", с Израел нападнаха безпричинно Иран
Актрисата Сашка Братанова с тежко признание: Срам ме е, че прося, но няма от какво да живея
Кремъл демонстрира мускули! Русия спешно затяга регулациите в интернет
Отказът на Макрон и НАТО подразниха Тръмп, който го дефинира като „една наистина глупава грешка“
Берлин отказа да се включи в защита на корабите в Ормузкия проток, Тръмп заплаши страните от НАТО с "много лошо бъдеще"
АЕК проявява сериозен интерес към Бърнард Текпетей
Орбан: Унгария не може да бъде изнудвана от Украйна
Орбан: Унгария не може да бъде изнудвана или заплашвана от Зеленски
Политическата прошка
Володимир Зеленски към Доналд Тръмп: Засилете натиска над Путин
Испания - Сърбия 3:0 /репортаж/
Хутите заплашват да влязат във войната, ако атаките срещу Иран продължат
200 км на ток, plug-in хибрид и 20 000 евро по-евтин: Lynk & Co 08 поставя немците в неудобна позиция
Виктор Муньос бележи за Испания срещу Сърбия (видео)
Виртц с ново пападение за Германия
За изненада на всички Алла Пугачова се появи с бастун
Млади мъже мамят наивни купувачи с фиктивни продажби на багери и коли
Актриса от култови български филми: Срам ме е, че прося, но нямам от какво да живея
За първи път: ЦИК пуска мобилно приложение за изборните протоколи