БНР | 17.12.2020 05:41:10 | 178

Пари СЖ спечели у дома срещу Лориен

Тимът на Пари Сен Жермен спечели с 2:0 у дома над Лориен в двубой от 15-ия кръг на френския футболен шампионат.

Парижани загубиха лидерството си в миналия кръг, когато отстъпиха изненадващо с 0:1 пред Лион на "Парк се Пренс".

Двубоят започна с отдаване на почит на паметта на треньора Жерар Улие, който почина през тази седмица.

През първото полувреме двата тима си размениха по няколко опасни атаки, но се успяха да стигнат до гол.

Звездата на тима Килиан Мбапе пък на два пъти имаше претенции за дузпа.

Най-чистата възможност беше пред Ерера, но топката срещна гредата на вратата, пазена от Пол Нарди.

Малко след почивката Мбапе беше фаулиран в наказателното поле от Андре Гравийон, който беше изгонен с втори жълт картон.

Реферът отсъди дузпа, а Мбапе не сгреши от бялата точка и откри резултата.

В 61-ата минута ата минута Мойс Кийн удвои след подаване на Рафиня.

Останалите резултати от кръга:

Анже - Страсбург 0:2, Дижон - Лил 0:2, Монпелие - Метц 0:2, Ним - Ница също 0:2, Реймс - Нант 3:2, Бордо - Сент Етиен 1:2, Лион – Брест 2:2, Монако - Ланс 0:3 и Рен - Олимпик Марсилия 2:1.

Начело в класирането е Лил с 32 точки, пред Пари Сен Жермен 31 и Лион с 30.