Актрисата от сръбско-руски произход Мила Йовович празнува 50-годишен юбилей днес

Вчера, 17 декември, красивата Мила Йовович навърши 45 години, вижте интересни факти за живота й:
Тя е Милица Богдановна, дъщеря на московчанката Галина Логинова и на Богдан Йовович, сръбски доктор от прочут черногорски клан. Родена случайно (по думите ѝ) в украинската столица Киев, тя има съветско, украинско и американско гражданство. На 5-годишна възраст родителите ѝ емигрират в Лондон, оттам – в Сакраменто, Калифорния, преди да се установят в Лос Анджелис. Малко след това Галина и Богдан се развеждат, но Милица, която остава с майка си, не губи време – само за 3 месеца английският ѝ става безупречен, напук на грозните обиди в клас, че е „коми“ (комунистка) и съветски шпионин. Прави пробив като модел със снимки в италианското списание Lei, пише "Дарик".
На 12-годишна възраст прави смел избор – напуска училище, за да се усъвършенства като модел и актриса, като в бунтарския си тийн период опитва дрога, беснее в молове, участва в далавера с кредитни карти. Сменя приятелите си.
12-годишна играе в първия си филм - „Лунен кръстопът“, следват телевизионните „Нощният влак до Катманду“, „Женени с деца“, „Завръщане в синята лагуна“, за да дойде големият пробив до Брус Уилис и Гари Олдмън с „Петият елемент“ на бъдещия ѝ съпруг Люк Бесон (вторият от общо трима). Останалото, както казват в Холивуд, е история - „Жана д»Арк“ и поредицата „Заразно зло“. През 2004 г. "Форбс" я обявява за най-скъпоплатения модел в света, а през 2005 г. VH1 я определя за "кралицата на ритниците".
Извън екранния си образ тя е майка на 3 дъщери от британския си съпруг Пол Уилям Скот Андерсън - Евър Габо, Дашиел Едан, Осиан Ларк Елиът.
Вижте тази публикация в Instagram. Прочети цялата публикация



„Ромската перла“ на 50 г.: Неповторимият път на Софи Маринова
Путин награди Захарова, която празнува 50-годишен юбилей, с орден за заслуги към отечеството
Путин награди Захарова с орден "За заслуги пред Отечеството"
Путин връчи орден "За заслуги пред Отечеството" на Мария Захарова
Американският актьор Джон Войт навършва 87 години
Проговори "портфейлът на Зеленски", Тимур Миндич: Нямам контакт с президента, спретнаха ни готин сценарий
Зеленски: Вече са изготвени няколко проекта на документи, включително за гаранции за сигурност
Зона на смъртта: Как дроновете сложиха край на окопната война в Украйна
От Чарли Кърк до Кристиано Роналдо: Какво най-много се е търсило в Wikipedia през 2025 г.
Червенокосата икона на Холивуд Джулиан Мур става на 65 г. днес
Манчестър Сити продължава да буксува и след Нова година – без голове срещу Съндърланд
Галена гони по цени Джей Ло
Григор Димитров и Ейса Гонсалес посрещнаха 2026-а с романтика и фойерверки в Сидни
СДВР: В сравнение с миналата година са задържани три пъти повече лица за притежание и разпространение на фалшиви пари
Най-късметлийският ден за всяка зодия през януари
Цветанка Минчева от Асоциацията на банките у нас: Не вярвайте на хора, които твърдят, че могат да ви сменят парите по по-изгоден курс
Пълен календар на Формула 1 за сезон 2026
Още в началото на 2026 ни удря магнитна буря
Румен Гълъбинов за еврото: Хората трябва да са спокойни и да се радват, че успяхме най-после!
Съндърланд - Манчесър Сити 0:0 /първо полувреме/