БНР | 20.12.2020 06:06:03 | 211

Лион е без поражение в 13 мача поред

Отборът на Лион спечели с 4:1 срещу домакина Ница от 16-я кръг на френското първенство по футбол. Възпитаниците на Руди Гарсия записаха 13-и пореден мач без поражение и оглавиха класирането с 33 точки - на точка пред Лил и на 2 точки пред шампиона Пари Сен Жермен, които  играят помежду си тази вечер.

Мемфис Депай изведе гостите напред след малко повече от половин час игра, когато реализира дузпа в стил Паненка, след като Тино Кадевере беше повален от Хасан Камара в наказателното поле. Шест минути преди почивката Кадевере удвои. Той пресече лош пас в защитата на съперника и хладнокръвно преодоля вратаря Валтер Бенитес.

Амин Гуири върна домакините в мача малко преди почивката с попадение с глава срещу бившия си клуб, засичайки подаване на Рони Лопеш. В 63-ата минута Депай изведе Кадевере в чиста позиция и той пусна към Токо Екамби, който отблизо на празна врата направи 3:1. В последствие гол на Екамби беше отменен заради засада, но в 73-ата минута Усем Ауар оформи крайното 4:1 след центриране в пеналта от дясно на Лео Дюбоа.