БНР | 09.01.2021 13:34:34 | 193

ЦСКА София започна с разгромна победа в Турция

ЦСКА София победи категорично с 4:0 дублиращия отбор на Аланияспор в първата си контрола на подготвителния лагер в Турция.

"Червените" спечелиха с лекота, като още до почивката вкараха три гола. В 9-а минута Тиаго Родригес откри резултата с прехвърлящ удар, а в следващата атака Тиаго изведе Греъм Кери, който вкара за 2:0.

До почивката ЦСКА продължи да атакува и пропусна няколко добри възможности за гол, а три минути преди края на първата част Али Соу се разписа след центриране на Греъм Кери.

През втората част старши треньорът на "червените" Бруно Акрапович смени целия състав, а влезлите като резерви продължиха да доминират на терена. В 62-а минута Енрике бе фаулиран в наказателното поле и Георги Йомов превърна в гол отсъдената дузпа.

Пет минути преди края Ахмед Ахмедов направи изумителен пропуск, като не успя да уцели празната врата отблизо. Втората контрола на "червените" е в сряда, 13 януари, срещу полския Стал (Милец).

Съставът на ЦСКА София:

Първо полувреме: Густаво Бусато, Петър Занев, Валентин Антов, Юрген Матей,  Тибо Вион, Греъм Кери,  Юнус Санкаре, Жеферсон Телес, Тиаго Родригес, Радослав Живков, Али Соу

Второ полувреме: Димитър Евтимов, Брадли Мазику, Иван Турицов, Пламен Гълъбов, Александър Бучков, Амос Юга, Адалберто Пеняранда (69-Мартин Смоленски), Енрике Рафаел, Ахмед Ахмедов, Тонислав Йорданов, Георги Йомов.