Fakti.bg | 10.01.2021 13:14:30 | 93

Пиронкова смаза японка на старта на квалификациите за Australian Open

Цветана Пиронкова започна участието си в квалификациите за Australian Open с блестяща победа. Първата ракета на България се нуждаеше от 70 минути, за да разбие японката Киока Окамура с 6:0, 6:1 и да си проправи път към втория кръг на пресявките за първия турнир от "Големия шлем" за годината. Така 33-годишната пловдивчанка си осигури 35 хиляди австралийски долара и 20 точки за световната ранглиста, в която заема 133-ото място.

В следващата фаза Пиронкова ще се изправи срещу победителката от двубоя между На-Лае Хан и Юлия Грабер.

Мачът започна ударно за четвъртфиналистката от миналогодишния US Open. Цвети изгуби само две точки на свой сервис в първия сет и реализира три пробива по пътя към "геврек" - 6:0. Втората част също отиде под диктовката на българката, която записа още два пробива на сметката си и след две отразени точки за пробив в седмия гейм стигна до победата с крайното 6:0, 6:1.