Борисов: 27-ми сме по заразяемост в Европа и заводите работят

"27-ми сме по заразяемост в Европа и заводите работят. Либерални мерки, няма вечерен час", коментира ефектът от противоепидемичните мерки у премиерът Бойко Борисов, който посети храм "Свети мъченици София, Вяра, Надежда и Любов" в село Стряма.
Премиерът запали свещ за здраве в църквата. Той си спомни и за покойния проф. Божидар Димитров. Именно историкът и премиера Бойко Борисов са основните дарители на храма. Борисов беше придружен от министрите Костадин Ангелов и Деница Сачева.
По време на посещението си, премиерът коментира и датата за предстоящите избори. "В политиката инатът на никого не е дал добро", каза той и изрази загриженост, че на 4 април е най-строгият пост на евреите, а католиците имат Великден.
"Надяваме се, че ще отидете да гласувате", каза Борисов.
Той припомни и средствата, които правителството е дало за вероизповеданията в страната. "Знаете, че и за православните свещеници, вие си получавате заплатите години наред вече, ходжите, Мюфтийството, католическата общност и на всички останали", каза още Борисов и отчете, че България е прекрасна страна.
След това премиерът посети и „Индустриална зона Раковски”. "Това е огромна индустриална зона. 5 милиарда оборот, над 200 компании", каза той. Социалният министър Деница Сачева уточни, че благодарение на индустриалната зона в последните 20 години са били осигурени 35 000 работни места.
Премиерът коментира и мерките в страната ни и ги определи като либерални.
"Още от гръцката криза през 2009 година - най-голямата финансова криза. После миграционната криза. В България - нула миграция. Милиард и 300 милиона близо сме дали от двете, каза той.
Прочети цялата публикация



Бойко Борисов: ГЕРБ ще върне първия мандат
Бойко Борисов: Асен Василев лъже, че не сме били с Кирил Петков в манастира и попът не ни е чел
Уиткоф: Много близо сме до финализиране на безпрецедентно споразумение за просперитет
Евгений Кънев: Статуквото не си губи времето по празниците и явно се реорганизира
Анжела Димчева: „Нужна е нова стратегия за развитие на културата“
Коментар на водещия: „След алармата“
Тръмп: Украинците се сражаваха храбро, но трябва да сключат споразумение. Въпросът с Донбас остава неразрешен СТЕНОГРАМА
Убийство за няколкостотин евро: деца в престъпния свят
Църквата в Антверпен, където българският дух намира своята принадлежност
Зеленски: Близо сме, планът не е идеален, но е тук; Песков: Няма пробив, рано е за споразумение
Който иска да живее, да се подчини: това ли са САЩ днес?
Временно движението по път II-82 София – Самоков в района на ВЕЦ "Пасарел" се осъществява двупосочно в една лента
Щедър тъст: Арнолд Шварценегер подарил огромен портрет на зет си Крис Прат
Освободиха от ареста известния турски актьор Джан Яман
Нинова: Прегръдката с ГЕРБ превърна БСП в политически труп
Делян Добрев: Ако Радев не излезе с партия, вероятно ще има избори и есента
Ваня Григорова: За разлика от други организации, БСП е наистина демократична
Български национал подписва дългосрочен договор в Италия
Асен Василев прогнозира избори на 29 март