Защо едно младо момче доброволно отива в Аушвиц?
Където има семейство, има и надежда… През 1939 г. Густав Клайнман, еврейски тапицер от Виена, и неговият шестнайсетгодишен син Фриц са арестувани от Гестапо и транспортирани в Германия. Затворени в концлагера Бухенвалд, те по чудо преживяват убийствената жестокост на нацистите. Eдин ден обаче Густав научава, че ще бъде изпратен в Аушвиц – на сигурна смърт. За Фриц е немислимо да изостави баща си. Отчаян в желанието си да бъдат заедно, той прави шокиращ избор и доброволно пожелава да се присъедини към групата, която ще бъде отведена в Освиенцим. За циничните и брутални нацисти всеки лагер на смъртта е като другите, така че на момчето е разрешено да последва баща си…
Всичките тежки години на ужас, отчаяние и жестокост, на които двамата стават свидетели, и неизмеримите страдания, които понасят като жертви, не успяват да ги сломят. Густав и Фриц намират утеха и сила чрез своята безусловна любов и чрез вярата в бъдещето.
Вяра, която може да им покаже пътя към спасението…
Базирана на тайния дневник, който води Густав, както и на задълбочени проучвания и интервюта c някои от ключовите членове на семейство Клайнман, „Момчето, което последва баща си в Аушвиц“ на Джеръми Дронфийлд е изключителен разказ за смелост и оцеляване, но и за това какво е да бъдеш човек и как да съхраниш човешкото у себе си… дори ако се намираш на най-нечовешкото място на света. Самата Хедър Морис, автор на международния издателски феномен „Татуировчикът на Аушвиц“, не пести суперлативите си за труда на Дронфийлд: „Ярка, въздействаща, често шокираща и брилянтно написана реална история, която заслужава да бъде прочетена и която ще се помни дълго!“
„Момчето, което последва баща си в Аушвиц“ ще се появи в българските книжарници на 26 януари.
Прочети цялата публикация