ГЕРБ стартира кампания за номинация на депутати

Партия ГЕРБ започва кампанията си за набиране на предложения за народни представители. От днес до 8 февруари структурите на управляващата партия в цялата страна ще събират номинациите.
Срокът на кампанията определи на свое заседание Изпълнителната комисия на ГЕРБ. Разписани са и вътрешни критерии, на които кандидатите трябва да отговарят.
Номинациите ще се правят лично в офис на ГЕРБ или на официалната електронна поща на всяка една от структурите на партията.
Кандидати за народни представители, които са членове на партия ГЕРБ в съответната общинска или районна структура, могат да бъдат номинирани във всяка една от другите структури в страната.
В листата на ГЕРБ отново ще могат да бъдат номинирани и безпартийни кандидати от т.нар. гражданска квота.
По време на кампанията се очаква сериозно преразглеждане на актива на ГЕРБ след отлъчването на бившия втори в партията Цветан Цветанов и заявката му за участие на предстоящите парламентарни избори с новия му политически проект Републиканци за България.
След приключването на събранията по номинациите за кандидат-депутати, ръководният орган на партия ГЕРБ ще направи детайлен преглед на всички предложения и ще утвърди кандидатските листи за народни представители на партията.
Очаква се водачи на листите да са голяма част от министрите на ГЕРБ в настоящия кабинет. Като нови водачи на листи по места се спрягат социалният министър Деница Сачева и министърът на здравеопазването Костадин Ангелов, твърди БНР.
Прочети цялата публикация



Изборите за Курултай ще бъдат кулминацията на дълбоките политически реформи в Казахстан
Сдружение за еднократна употреба
НАП провери заведения на столичния бул. „Витоша“ и откри сериозни нередности
ГЕРБ за OFAC: Няма да бъдем въвлечени в поредната кампания, основана на внушения, а не факти!
Дб няма да има обща кандидатура за президент с ГЕРБ
КС ще решава дали промените за ТЕЛК през бюджета са противоконституционни
Избори в повече: Защо партиите с удоволствие биха отменили вота за президент
Ханзи Флик: Рашфорд ще е ни липсва, но животът продължава
НЗОК стартира национална кампания за активиране на мобилното приложение еЗдраве
Байерн Мюнхен с победа над Астън Вила в Хонконг
Сенатът на САЩ прие закон за адски санкции срещу Русия
Какво се случва с присъдата на Шон "Диди" Комбс
Без ядрени амбиции! Пакистан, Турция и Саудитска Арабия сключиха пакт за взаимна отбрана
Арсенал и Манчестър Юнайтед в надпревара за млада звезда на Интер
Демерджиев за казуса с ВиК - Бургас: Милионите, източвани от държавата чрез тази схема, имат конкретен адрес
Турист даде близо 4.5 евро за "подметка изсъхнал хляб" от павилион в Созопол